Krzysiek Borek29.09.2014
HTC zrywa z Ultrapixelami przy pomocy HTC One M8 Eye?

HTC nie uraczyło nas nowym flagowcem ich produkcji. Możliwe, że pod koniec października ujrzymy HTC One M8 Eye, o którym pojawiały się doniesienia w ostatnim czasie.

To urządzenie nie będzie różniło się niczym prócz aparatu głównego od zwykłego modelu One. Eye zostanie wyposażony w Duo Camera z 13MPx matrycą. Poprzez wydanie urządzenia z lepszym aparatem HTC pokazuje, że zamierza zerwać z Ultrapixelami. Producent chyba zauważył, że im więcej pikseli tym lepsza jakość zdjęć.

Urządzenie będzie pracować na Androidzie Kitkat (4.4.4) z HTC Sense 6. Będzie też miało wyświetlacz o przekątnej 5,2″ i rozdzielczości Full HD. Reszta podzespołów powinna być taka sama, jak w przypadku pierwowzoru One M8.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Marcin S

  Masakra. „Im większa ilośc pikseli, tym lepsza jakość zdjeć” ale ignorancja na portalu technologicznym. Poziom tego portalu jest tragiczny.

  • Kup sobie HTC One u sprawdź jakie zdjęcia robi jego 4mpx aparat to może zrozumiesz o co chodzi w tym zdaniu.

 • norberto stronczo

  „Im większa ilośc pikseli, tym lepsza jakość zdjęć” – błąd jak cholera, lepiej to zdanie usunąć.

  • Akurat w kontekście HTC One m8 to jest prawda, zdjęcia jakie robi ten aparat to zwyczajne gówno, bo inaczej tego nazwać nie można.

   • norberto stronczo

    Niestety to ,że robi zdjęcia jakości „gówna” nijak ma się do ilości megapikseli. Bolączką jest pewnie słabo zaprojektowana matryca i soft który to wszystko przelicza.
    Podstawowa technologiczna wiedza o megapikselach brzmi tak:
    im więcej megapikseli na małej/mniejszej matrycy tym gorzej.

    • kudo

     Zgadza się, ilość megapikseli ma się nijak do jakości zdjęć w przypadku zdjęć robionych komórką. Oczywiście pomijając stare aparaty typu 1mpix. Zwiększanie liczby pikseli to tylko chwyt marketingowy mający pozwolić na zdobycie jeszcze większej liczby klientów. Niestety prawda jest taka, że optyka z jaką mamy przyjemność się spotkać w telefonach to lipa. Rozmiar matrycy ma znaczenie w przypadku aparatów fotograficznych, a w komórkach jest to zwykła ściema. To na co jest sens zwracać uwagę w aparatach komórkowych to np. przysłona.

     Co w ogóle oznacza np 2mpix? to oznacza 2 miliony pikseli odwzorowanych przez matrycę. I tylko to.

     Pamiętam, że miałem kiedyś jakąś starszą nokię, która strzelała takie foty z 2mpix matrycą, że do tej pory nie miałem telefonu, który robiłby takiej jakości zdjęcia. Oczywiście mówimy o zdjęciach oglądanych na ekranie monitora komputerowego, a nie na tych śmiesznych małych ekranikach :)

     Pozdrawiam.

     • HTC chciało dobrze, niestety aparat nie robi dobrych zdjęć ani za dnia, ani w nocy, ani kiedykolwiek. Samsung Galaxy s5 ma 16mpx i robi genialne zdjęcia. HTC ma 4mpx i robi zdjęcia do kitu. Wniosek? Duża ilość mpx wcale nie musi być zła, nawet na małej powierzchni. Wszytko ma swoje plusy i minusy- w HTC plusów niestety brak akurat.

     • norberto stronczo

      Wniosek jest błędny i wprowadza ludzi w błędne myślenie. Tym tokiem rozumowania można pomyśleć ,że aparat w iPhone 6 (8 megapikseli) jest gorszy niż ten w s5
      (16 megapikseli) co najmniej o połowę, a to bzdura jak cholera. Tak jak napisałem, HTC pewnie zwaliło projekt samej matrycy i soft przeliczający to co matryca zbiera, ewentualnie kupiło byle jaką matryce bo oszczędności.
      Tak HTC One robi słabej jakości zdjęcia, ale nie jest prawdą ,że to wina liczby megapikseli.

    • W wypadku HTC problemem jest ich ilość, tu są 4mox i na tych zdjęciach kompletnie nic nie widać. Żadnych szczegółów, wszytko po zbliżeniu niewyraźne. Zresztą weź mi nie wmawiał, mam ten telefon widzę co się dzieje. A jak nie wierzysz to czytaj zagraniczne i polskie recenzje, w każdej pisze dokładnie to samo.

 • neovar

  Hahhahaha strzał w kolano, brawo brawo.