Krzysiek Borek16.03.2017
iBus pozwala na odtworzenie watchOS na Apple Watch S1

Do tej pory złe działanie oprogramowania lub brak aktualizacji OTA sprawiało, że użytkownicy urządzeń naręcznych Apple musieli meldować się z zegarkiem w salonie Apple, aby pracownicy mogli go naprawić.

Autorzy mają na to radę, wystarczy kupić kabel iBus, który łączy się z portem serwisowym Apple Watch Series 1. Większość z was pewnie nie miała do tej pory pojęcia, że taki port istnieje i jest obecny w produkcie Apple. Na szczęście MFC udało się stworzyć akcesorium, które wykorzystuje rzeczony port.

iBus jest zbudowany z dwóch części, adapter i kabel potrzebny do odtworzenia oprogramowania na własną rękę w domu. Adapter łączymy za pomocą kabla Lightning → USB, aby podpiąć go do Maka. Nie wyciągajcie jeszcze pieniędzy z portfeli, MFC nie ma wystarczającej ilości egzemplarzy, a poza tym obecnie wspierany je wyłącznie Apple Watch Series 1, więc w przypadku pierwowzoru i Series 2 iBus staje się bezużyteczny.

Kompatybilność iBus:

  • Apple Watch Series 1 38 i 42 mm
  • odtworzenie oprogramowania Apple Watch Series 1
  • aktualizacja oprogramowania i powrót do starszej wersji
  • wsparcie dla oprogramowania odpowiedzialnego za dotyk zegarka
  • macOS (iTunes) lub płatne oprogramowanie MFC

Kolejnym problemem są paczki z oprogramowaniem, ponieważ MFC nie ma większości z nich, a na ich stronie znajdziecie tylko wybrane wersje watchOS. Większość z nich posłuży wyłącznie do odtworzenie oprogramowania i niczego więcej. W przypadku urządzeń mobilnych to żaden problem, ale aktualizacje oprogramowania wędrują bezpośrednio na Apple Watch, więc trzeba znaleźć metodę na ich wyciągnięcie, aby mieć pełne oprogramowania na dysku twardym swojego komputera. No i najważniejszą kwestią jest weryfikacja watchOS na serwerach Apple, tylko wtedy można odtworzyć oprogramowanie lub powrócić do starszej wersji.

Nie mam wątpliwości, że to spory problem, choć z drugiej strony mając iBus, wspieranego Apple Watch i paczkę z oprogramowaniem jesteśmy w stanie samemu naprawić swoje urządzenie naręczne. Operacja jest dziecinnie prosta, podpinamy adapter do zegarka, potem kabel, a na końcu podpinamy wszystko do Maka i odtwarzamy oprogramowanie za pomocą iTunes.

iBus kosztuje obecnie 90$ i możecie zamówić go tutaj.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Henryk

    A w jaki sposób mam się dostać do tego zamkniętego portu?