Krzysiek Borek28.11.2016
iCleaner Pro można zainstalować bez Jailbreak

Dobrze wiecie, że jestem fanem programu iCleaner Pro, ponieważ pozwala bezpośrednio na urządzeniu pozbyć się niepotrzebnych plików, a dodatkowo można usunąć niektóre składniki systemowe i wyłączyć wiele niepotrzebnych procesów.

Wygląda na to, że wreszcie nie musicie robić Jailbreak, aby zainstalować ten świetny program.

icle

Aplikacja jest obecnie kompatybilna z iOS 10.x.x – 10.2, więc najlepiej instalować ją na którejś z wymienionych wersji oprogramowania układowego urządzeń mobilnych Apple.

 1. Najpierw pobieramy plik z iCleaner Pro – tutaj.
 2. Używamy Xcode lub Cydia Impactor, aby zainstalować aplikację. Jeżeli używacie Impactora, to otwieracie go, a potem przeciągacie plik .IPA na program i zaczynacie instalację. Pamiętajcie, że musicie wtedy podać swoje Apple ID i hasło.
 3. Po zainstalowaniu aplikacji przechodzimy kolejno do Ustawienia → Ogólne → Zarządzanie urządzeniem/Profile i zarządzanie urządzeniem. Potem wystarczy zaufać profilowi niezbędnemu do działania aplikacji i to wszystko.
 4. Teraz możemy przystąpić do usunięcie zbędnych danych, zanim to zrobimy, pamiętajcie o zaznaczeniu Allow temporary files cleanup, a potem zatwierdzamy komunikat i kontynuujemy operację.
 5. Ustawiamy Fast Mode i rozpoczynamy proces usuwania niepotrzebnych danych, znowu musimy zatwierdzić wybór. Potem pojawi się pasek postępu, informujący użytkownika o stanie usuwania plików. Podczas operacji najlepiej podłączyć iPhone’a do ładowarki, ponieważ iCleaner Pro bardzo drenuje baterię.
 6. Po około 5 minutach operacja się zakończy, a wtedy zatwierdzamy ostatni komunikat i możemy cieszyć się odzyskanym miejscem na dane.

Smacznego!

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Łukasz Banach

  Już dawno było można to zrobić przez Cydia impactor, szkoda tylko ze certyfikat wygasa po 7 dniach i od nowa trzeba instalować 💼

  • Jacek Se

   No właśnie. Może znacie „myk” aby te 7 dni jakoś obejść?

   • krzysiekb92

    Chyba nie ma nic, co przedłuża działanie certyfikatu.

  • krzysiekb92

   Właśnie to mnie boli najbardziej.

 • Dorian

  No dobra a nie jest to tak ze iphone jest podatny pozniej na ataki? Albo ze zawazy to na stabilnosci? Efekt koncowy taki ze czasem sie cos zawiesza czasem zwalnia i inne cuda? W koncu to ingerencja w system

  • krzysiekb92

   Żadna ingerencja, przecież przez tydzień działa, jako oficjalna aplikacja. Nic złego ze sprzętem się nie stanie, sam to wypróbowałem i działa bez problemów, ale użyłem innej aplikacji (f.lux).

   • Dorian

    Dziala jako oficjalna aplikacja ale jednak jest z poza app store a ino apki w app store sa kontrolowane i sprawdzane

    • krzysiekb92

     Tak, nie zmienia to faktu, że system dalej działa stabilnie. Nie są w App Store, ponieważ Apple ma rygorystyczne regulaminy i przez to np. nie ma f.lux w App Store i właśnie iCleaner.

    • Mirosław Skórka

     no ale nie działa. trzeba skorzystać z innego rozwiązania – download.net.pl/jak-zainstalowac-icleaner-pro-bez-jailbreak-iphone/n/9260/ które dopiero się sprawdza.

 • laik

  witam
  Nie mam jailbreka,możecie napisać skąd pobrać te programy do instalacji
  dzięki

  • krzysiekb92

   Link do iCleaner masz we wpisie, kliknij na „tutaj”, a Cydia Impactor wpisz w Google, pierwsza strona po wyszukaniu i gotowe :).