Krzysiek Borek03.09.2014
IFA 2014: Przeciętne poczynania Samsunga

Dziś o godzinie 15 miała miejsce konferencja lidera rynku urządzeń mobilnych podczas targów IFA w Berlinie. O Galaxy Note 4 i Samsungu Gear S wiedzieliśmy niemal wszystko przed targami, jednak pojawiły się dwa dodatkowe urządzenia, które według mnie są interesujące.

Na tegorocznych targach IFA Samsung pokazał światu 4, nowe urządzenia. Są nimi Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Samsung Gear S i Samsung Gear VR.

Galaxy Note 4 to kolejna generacja phabletu Samsunga, wcześniej podaliśmy o nim parę informacji. Nowością tak na prawdę jest Note Edge, a bardziej to w, jaki sposób został wykonany jego wyświetlacz. Zachodzi on na jeden bok urządzenia, więc można powiedzieć, że Koreańczycy wprowadzili innowacje na rynku urządzeń mobilnych.

Kolejne urządzenie naręczne nie ma przed Nami żadnych tajemnic, ponieważ Samsung pokazał je śwaitu na długo przed tegorocznymi targami IFA w Berlinie. Co ciekawe wyposażony jest on w moduł 3G, więc nie potrzebuje smartfona do działania. Ostatnim urządzeniem jest Gear VR zbudowany we współpracy z twórcami Oculus Rift, gogle VR do działania potrzebują Galaxy Note’a 4, nie wiemy czy będzie współpracować z innymi urządzeniami Samsunga.

Moim zdaniem Samsung nie zadziwił Nas niczym, skoro na parę godzin przed konferencją pojawiły się informacje o obydwu wariantach Galaxy Note, do tego zegarek, który pokazali wcześniej, no i jedna wielka niewiadoma, jaką są gogle wirtualnej rzeczywistości. Liczyłem na coś mocniejszego, co zmieniłoby kierunek w jakim podąży rynek urządzeń mobilnych.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek