Krzysiek Borek25.09.2015
iFixit kontra iPhone 6s

Od dziś można kupić iPhone‚a 6s i 6s Plus, a członkowie iFixit nie osiadają na laurach. Jak zwykle zajęli się oni rozłożeniem sprzętu, aby potwierdzić grubszy i cięższy wyświetlacz z 3D Touch i baterię o niższej pojemności względem iPhone‚a 6.

Zmiany względem poprzednika są kosmetyczne, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę wygląd, choć niektóre z nich to totalne nowości dla użytkowników jabłuszek. Największą bez wątpienia jest wyświetlacz wychwytujący siłę nacisku (3D Touch), który pozwala używać nowych gestów o dźwięcznych nazwach Peek (zerkanie) i Pop (puknięcie).

 

iPhone-6s-teardown-1-1280x960To podstawowy powód, dlaczego nowe modele są cięższe i grubsze od poprzedników. Wyświetlacz iPhone‚a 6S waży 60g, to 15 więcej względem jego poprzednika, co powoduje, że jest on tak ciężki, jak wyświetlacz iPhone‚a 6 Plus.

Tym razem pojemność baterii wynosi zaledwie 1715mAh,w porównaniu do 1810mAh w iPhonie 6. Wszystko spowodowane jest umieszczeniem czujników dla 3D Touch pod baterią.

Płyta główna skrywa w sobie 64 – bitowy układ scalony Apple A9, 2GB pamięci operacyj LPDDR4 wyprodukowanej przez Samsunga, modem LTE Qualcomma, 6 osiowy żyroskop InvenSense, 3 osiowy żyroskop Bosch Sensortec i 16GB pamięci wewnętrznej Toshiby.

Naprawa nowego modelu nie należy do najtrudniejszych, co widoczne jest po ocenie przyznanej przez iFixit. W 10 stopniowej skali iPhone 6s otrzymał 7 punktów.

Cały proces rozłożenia znajdziecie tutaj.

Źródło: http://www.technobuffalo.com/2015/09/25/iphone-6s-teardown-confirms-thicker-heavier-display-and-smaller-battery/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek