Krzysiek Borek16.09.2016
iFixit rozebrało na części nowego Apple Watch Series 2

Miło wspominam okres testowy Apple Watcha pierwszej generacji, ale przyszedł czas na wydanie jego następcy, który powoli zaczyna być dostępny w sprzedaży.

Ekipa iFixit nie omieszkała rozłożyć najnowszego modelu i wygląda na to, że żywotność baterii jest porównywalna z Series 1.

Druga generacja ma baterię o pojemności 273mAh (38 mm), co sprawia, że jest pojemniejsza o 33% w porównaniu do pierwowzoru. Jednak czas pracy z dala od ładowarki nie uległ specjalnemu wydłużeniu, wszystko z powodu zastosowania GPSu i jaśniejszego wyświetlacza.

apple-watch-series-2-teardown

Klej zastosowany w najnowszym modelu jest trwalszy od poprzednika, ponieważ Apple sprawiło, że ich najnowszy zegarek jest bardziej wodoodporny. To samo dotyczy metalowej tarczy, chroniącej cyfrową koronkę przed dostaniem się cieczy.

apple-watch-series-2-teardown-full

Podobno nowy model nie ma problemów z długim znajdowaniem się w wodzie, więc jego użytkownicy będą mogli pływać, brać prysznic, jeździć na ryby, myć ręce, biegać w deszczu bez obawy o uszkodzenie sprzętu zważywszy na ciecz. Jednak Series 2 nie poradzi sobie podczas nurkowania i żwawszych formach aktywności w wodzie.

Ponadto widać, że układ scalony S2 jest większy, a silnik wibracji i moduł anteny z GPS są obecne. Nie zapomniano również o zastosowaniu drugiego mikrofonu, a zaprojektowany od podstaw głośnik może zostać wypełniony wodą, nic mu się nie stanie.

Cały proces rozkładania Apple Watch seria 2 znajdziecie tutaj.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Danax

  „Ponadto widać, że układ scalony S2 jest większy, a silnik wibracji i
  moduł anteny z GPS są obecne. Nie zapomniano również o zastosowaniu
  drugiego mikrofonu, a zaprojektowany od podstaw głośnik może zostać
  wypełniony wodą, nic mu się nie stanie.”

  To było pisane na trzeźwo ;) ?