Michał30.05.2017
iFROGZ Coda HP – słuchawki w stylu Beats Solo 3, ale za dużo mniejsze pieniądze!

Kilka dobrych tygodni temu dzięki uprzejmości ZAGG otrzymaliśmy do testów ich najnowszy produkt bezprzewodowe słuchawki iFROGZ Coda HP i dziś chcielibyśmy napisać Wam o nich kilka słów.

Na wstępie kilka słów o tym co znajdziemy w pudełku.

Zawartość pudełka

W pudełku oprócz samych słuchawek znajdziemy również kabel microUSB służący do ładowania, a także kabel mini jack – mini jack pozwalający na podłączenie słuchawek do telefonu bądź laptopa w momencie, gdy są one rozładowane lub po prostu wtedy, gdy nie chcemy korzystać z Bluetooth.

Wygląd

Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy po wyjęciu iFROGZ Coda HP z pudełka była taka, że słuchawki łudząco przypominają słuchawki Apple, a mianowicie model Beats Solo 2/3.  I tak jest! Mogę śmiało powiedzieć, że jak dla mnie jest to klon Solo 2/3. Bardzo udany klon. Ale o tym później.

Na prawym nauszniku co widać na powyższym zdjęciu znajdują się przyciski funkcyjne, gniazdo mini jack, a także port służący do ładowania słuchawek. 

Przyciski umieszczone w górnej części służą do regulacji głośności, a także do sterowania odtwarzaną muzyką. Aby przełączyć się pomiędzy utworami wystarczy dłużej przytrzymać odpowiednio: przycisk głośności to włączymy kolejną piosenkę, przycisk ściszania to przejdziemy do piosenki poprzedniej.

Pod przyciskami głośności umieszczony jest kolejny przycisk służący do włączenia/wyłączenia słuchawek, a także do wywołania Siri.  I tak jak w przypadku głośności i przełączania się pomiędzy utworami, aby wywołać Siri trzeba przycisk dłużej przytrzymać.

Kolejną rzeczą znajdująca się na prawym nauszniku jest mikrofon. Po co? Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale iFROGZ Coda HP pozwalają także na prowadzenie rozmów głosowych. I trzeba przyznać, że radzą sobie z tym bardzo dobrze! Dzięki temu będziecie mogli prowadzić rozmowy głosowe bez konieczności ściągania słuchawek z głowy. Super!

Pod mikrofonem umieszczone zostało gniazdo mini jack, które sprawia, że słuchawki mogą działać również w sposób tradycyjny. Nie tylko przez Bluetooth.

Ostatnią rzeczą jest gniazdo miniUSB, które jak nie trudno się domyślić służy do ładowania słuchawek.

Łączność

Słuchawki współpracują ze wszystkimi urządzeniami, które mają Bluetooth, więc bez najmniejszego problemu sparujecie je z Waszym iPhone’m 7/7 Plus. Jeśli Wasze urządzenie nie posiada Bluetooth, to tak jak wspomniałem powyżej możecie podłączyć iFROGZ Coda HP do takowego urządzenia za pomocą kabla mini jack 3,5mm, który jest w komplecie.

Czas pracy

Jeśli chodzi o czas pracy iFROGZ Coda HP na jednym ładowaniu słuchawki działają dokładnie tyle ile zapewnia producent, czyli do 10h. Uważam, że jest to świetny wynik. Ja podczas korzystania ze słuchawek głównie wieczorami ładuje je co kilka dni. Czasami nawet na jednym ładowaniu Coda HP potrafią mi wytrzymać cały tydzień.

Jaki jest czas ładowania słuchawek? W moim przypadku wynosił on średnio jakieś 2 godziny, więc nie jest tak źle.

Użytkowanie

Użytkowanie iFROGZ Coda HP to czysta przyjemność. Uwierzcie mi, że w ostatnim czasie miałem do czynienia z różnymi słuchawkami i te biją wszystkie! Uważam, że w tym przedziale cenowym nie znajdziecie lepszych, nausznych słuchawek.

Wnętrze słuchawek, wyłożone zostało miękkim materiałem, który doskonale wygłusza wszystko to co dociera z zewnątrz, oraz sprawia, że wielogodzinne korzystanie Coda HP to sama przyjemność. Naprawdę! Regulowana długość pałąka pozwala wygodnie dopasować słuchawki do każdego kształtu głowy, ale to akurat nie jest żadna nowość.

Jakość dźwięku

Tutaj jak za te pieniądze jest rewelacyjnie. Membrany o średnicy 40mm dają nam mocne i wyraziste brzmienie. Słuchawki w połączeniu ze Spotify i dostępnym w nim equalizerem nie mają sobie równych (w tym przedziale cenowym). Miałem przyjemność jakiś czas temu używać Beats Solo 3 i powiem Wam szczerze, że Coda HP w moim odczuciu grają lepiej.

Słuchawki są bardzo głośne. Takie jak lubię. Podczas normalnego używania wieczorami siła dźwięku jaką ustawiam na iPhone nigdy nie przekracza połowy. Dźwięk jest czysty, a bass po odpowiednim ustawieniu equalizera chce rozwalić uszy. Wierzcie mi, albo nie, ale tak jest!

Żałuję, że nie mam Wam jak pokazać tego jak grają Coda HP. Bylibyście naprawdę bardzo miło zaskoczeni!

Podsumowanie

Przez okres blisko dwóch miesięcy testów słuchawki lądowały i nadal lądują  na mojej głowie niemal codziennie. Coda HP są rewelacyjne pod każdym względem. Korzystanie i słuchanie muzyki w tych słuchawkach to naprawdę czysta przyjemność. Pewnie pomyślicie, że muszę tak pisać, ale uwierzcie mi, że gdyby było inaczej poinformowałbym Was o tym.

Dodatkowym plusem jest fakt, że słuchawki sprzedawane są w różnych kolorach. Możemy wybrać sobie kolor czarny, niebieski, złoty, albo czerwony. Na koniec warto wspomnieć o cenie. Ile kosztują te rewelacyjne słuchawki? 1000 zł tak jak Solo 3? Nie, koszt Coda HP to około 150 zł!! Tak! Tylko 150 zł. Możecie je zakupić na stronie producenta firmy ZAGG – tutaj. Naprawdę gorąco polecam!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • bogir

  Witam, zaufałem i kupiłem. Pytanie. Jaka jest długość kabla?

  • Michal

   Jestem w 100% przekonany, że będziesz zadowolony z zakupu. Kabel dołączony do słuchawek ma długość 1m.

 • bogir

  Zamówiłem express dostawę poza UE. Mam nadzieję że nie potrwa to długo.😀 Opiszę wrażenia. Dzięki Michał.

 • ht

  Jak sprawuje się Bluetooth? Rwie często?

  • Michal

   Ani razu mi nie zerwało połączenia.

 • bogir

  Witam, słuchawki dotarły i są w trakcie testów 😉 Pierwsze wrażenie- świetne dopasowanie, bardzo lekkie.

 • gggk123

  Ja też zamówiłem, słuchawki miały być dostarczone 1 czerwca i do tej pory jest cisza. Nie odpowiadają na maile jako i na kontakt na FB. Trochę wygląda to na ściemę. Poczekam jeszcze kilka dni, a jeśli nic się nie zmieni to pozostnie skorzystanie z chargeback. Zalecam ostrożność.

 • monk

  Słuchawki kupiłem w Polsce w iScratch – dostawa 2 dni koszt 130 zł .
  Działają rewelacyjnie – polecam