Krzysiek Borek18.05.2016
Ikona Siri w OS X zaprezentowana na zdjęciach

Wcześniej pojawiały się plotki o wprowadzeniu Siri do systemu operacyjnego OS X, ale były zdawkowe. Teraz w sieci dostępne są zrzuty ekranowe pokazujące ikonę i nie tylko.

Pochodzą one od zaprzyjaźnionego z MacRumors źródłem, które w przeszłości podawało im rzetelne informacje. Jedna z ikon wygląda, jak prostokąt i jest czarno — biała, a druga wygląda tak samo, jak uruchomienie Siri na urządzeniu mobilnym. Kliknięcie obydwu sprawia, że użytkownicy będą wiedzieli, czy asystent głosowy ich nasłuchuje, czy nie.

siridockicon1012

Nawet „Hey Siri” będzie od razu dostępne, więc nie będzie trzeba klikać na ikony, aby wywołać interesujące nas komendy głosowe. Jednak, w każdej chwili będziemy mogli wyłączyć tę funkcję. Nad integracją nadal trwają prace, ale asystentka głosowa będzie w stanie wykonywać te same zadania, co na iOS — otworzyć wybraną aplikację, wyszukiwać informacje w sieci, kontrolować HomeKit, wysyłać wiadomości, odczytywać maile i wiele innych.

sirimenubaricon1012

Biorąc pod uwagę wczesną wersję asystentki, obydwie ikony mogą ulec zmianom, zanim ujrzymy ją podczas tegorocznego WWDC.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek