Tomasz Kulesa06.02.2014
Ile osób korzysta z asystenta głosowego Siri w Polsce

Kiedy Apple po raz pierwszy zaprezentowało asystenta głosowego Siri wiele osób w tym ja było pod ogromnym wrażeniem. Oczywiście zapał minął podczas prezentacji obsługiwanych języków, czy tak zostało do teraz?

Asystent glosowy to bardzo przyjazne i szybkie w obsłudze narzędzie dzięki któremu możemy wykonać wiele czynności bez konieczności przechodzenia przez kolejne etapy zadania. Wystarczy przytrzymać przycisk home i powiedzieć to co chcielibyśmy w danej chwili zrobić. Proste, łatwe i przyjemne.

Polskiego języka szybko sie nie doczekamy

Mam nadzieje, że sie mylę ale polskiego języka raczej szybko się nie doczekamy. W tym momencie korzystam z języka angielskiego w telefonie i staram sie korzystać z Siri do codziennych zadań. Może inaczej chciałbym korzystać ale jest to trochę utrudnione i nie chodzi mi tutaj nawet o barierę językowa bo jej nie ma.

Siri to potężne narzędzie jednak jak zwykle okrojone w naszym kraju. Jestem bardzo ciekawy czy Apple zauważy nas Polaków i postara sie o dodanie naszego języka. Wypadałoby powiedzieć:

Hej Apple my też chcemy wyszukiwać najbliższych seansów w kinie, restauracji czy utworzyć wydarzenie w kalendarzu za pomocą głosu

Oczywiście to tylko kilka przykładów, możliwości sa praktycznie nieograniczone.

Wprowadzanie tekstu

Jedna z dodatkowych funkcji głosowych jest przecież dyktowanie tekstu, który pózniej przekształcony jest na zawartość pisemną. Tutaj rownież nie ma możliwości zrobić cokolwiek w naszym ojczystym języku. Rzekłbym, szkoda.

Jak jest u Was, korzystacie z Siri w języku angielskim w swoim codziennym użytkowaniu telefonu czy tabletu od Apple?

Źródło: flickr.com CC
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl

@thometomasz
 • Filip

  zdarzy mi sie budzik ustawic przez Siri czy tez isc na drzemkę i mnie obudzi za 20min :P nic wiecej

 • AdamP

  Siri wydaj się być fajnym rozwiązaniem. Jednak dopóki umożliwia obejście zabezpieczeń i dostęp do prywatnych danych mimo założonego kodu, nie mam zamiaru jej włączać.

 • basti

  W androidzie da sie wprowadzac tekst po polsku mową:)

  • Wiem :)

  • PiotrKummer1

   W iOS też. Np. aplikacja iVoice.