Krzysiek Borek14.10.2015
iMac 5K wspiera do 64GB pamięci operacyjnej

Od dzisiaj można kupić odświeżonego iMaca 5K, to pierwszy komputer typu all-in-one ze wsparciem do 64GB pamięci RAM, nowe testy nawet to potwierdziły. Do dziś tylko Mac Pro był w stanie tyle pomieścić.

Na razie nie można kupić iMaca 5K z 64GB RAM, maksymalna ilość, jaką posiada Apple to 32GB,jednakże producent części (Other World Computing) zainstalował 2 razy więcej pamięci i potwierdził jej bezproblemowe działanie.

imacs

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się sprzedaż 64GB pamięci w przeróżnych konfiguracjach, są nimi 16GB,32GB lub jedynie 64. Ceny zaczynają się od 599$, a kończą na 1195, poza tym 16GB kość będzie kosztować niecałe 330$. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykupić 48GB, gdzie mamy 2x16GB i 2x8GB za jedyne 729$.

Niestety, iMac z wyświetlaczem 4K ma na stałe przylutowaną pamięć operacyjną do płyty głównej, więc nie możemy jej wymienić. Podczas zakupu warto dobrze się zastanowić nad jej ilością, choć maksymalna wartość to 16GB.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • fbhdfnasi

  Szczerze, to nie widzę sensu tej niszy (all-in-one). Ani to tablet, możliwościami do stacjonarnego daleko, a na laptopa za ciężki. Ale nie ważne.
  „Bezproblemowe działanie” – można wiedzieć, jaki test oni przeprowadzili?

  • krzysiekb92

   Mi akurat zamysł AiO się podoba. Masz wszystko w jednym miejscu,a nie osobno monitor i jednostkę. Wiadomo, że wtedy trzeba jedynie dodać do tego klawiaturę i mysz i masz komputer stacjonarny jak każdy inny. Poza tym, jak prawie 22 calowy ekran może być tabletem, skoro to sprzęt do zastosowań domowych lub do pracy przy wideo itp.

 • 32 cale i możliwość używania jako telewizora/monitora i biorę.