Krzysiek Borek22.11.2017
iMac Pro z nowymi zabezpieczeniami przeciwdziałającymi kradzieży

Wiemy już, że Apple zamierza umieścić układ scalony A10 Fusion w ich najmocniejszym komputerze stacjonarnym (iMac Pro). Do tej pory wiemy, że układ będzie nasłuchiwał komendy „Hey Siri”, ale to nie będzie jego jedyne zastosowanie.

Po głębszym zapoznaniu się z oprogramowaniem EFI okazuje się, że A10 Fusion będzie wykorzystywany do funkcji Znajdź mój iPhone. Funkcja będzie włączona automatycznie i nie będzie można jej wyłączyć, jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ cena iMac Pro potrafi być wysoka. W szczególności, gdy ktoś zdecyduje się na najbardziej wypasioną konfigurację sprzętową.

Zastosowanie układu scalonego A10 Fusion może oznaczać wdrożenie Znajdź mojego iMaca Pro. W przypadku najpotężniejszego komputera funkcja będzie działać nawet po jego wyłączeniu lub uśpieniu. Na urządzeniach mobilnych możemy o tym pomarzyć, ponieważ muszą być włączone do ich lokalizacji i zdalnej blokady.

W kodzie pojawiły się również wzmianki o możliwości wykonywania połączeń wychodzących, ale równie dobrze mogą to być pozostałości po kodzie źródłowym iOS.

Wygląda na to, że Apple przemyślało zastosowanie mobilnego układu scalonego. Przyda się nie tylko do korzystania z asystentki głosowej, ale pomoże również w ujęciu złodziei, o ile ktoś zdecyduje się na kradzież iMaca Pro.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • 👩 Jagoda Korwin-Cieszyńska

    Wszystkie telefony komórkowe od lat 90-tych posiadają backdorra. Zostało to wprowadzone po naciskach ze strony Billa Clintona. Operatorzy i odpowiednie służby mogą wysyłać do BTS-ów polecenia, które następnie są łądowane na kartę sim i wykonywane w ramach mini apikacji JAVA w kartach SIM. Działa to nawet gdy telefon jest wyłączony. Pozwala na zdalne włączenie cichego podłuchu i lokalizacji przez triangulancję. Można to wyłączyć jedynie przez fizyczne wyciągnięcie baterii.

    Brzmi jak bajka ale pisał o tym pan Kolonko. Przedstawiał wiarygodne dowody.