Krystian28.01.2014
„Innowacyjność jest mocno zakorzeniona w Apple”

Niedawno obchodziliśmy jedną z większych innowacji Apple – Mac. Następnie pojawiły się iPody, iPhone oraz iPad. Wszystkie urządzenia zdefiniowały kategorię, do których zostały wprowadzone.

Nic dziwnego, że teraz wszyscy zastanawiają się nad tym, czy innowacyjność Apple już się skończyła. Mimo, że wielu tak uważa, Tim Cook twierdzi, że nie.

I would just say, innovation is deeply embedded in everybody here, and there’s so much of the world that is full of very complex products. We have zero issue coming up with things we want to do. We must focus on the very few that deserve all our energy. We’ve always done that and we continue to do that.

Patrząc na obecną linię produktów Apple widać innowacyjność. Może nie są to kolejne rewolucyjne urządzenia same w sobie. Ale gdzie jeszcze znajdziemy tak świetnie działające TouchID, czy podobny komputer do Mac Pro? Chociaż Tim Cook odmówił odpowiedzi o przyszłe produkty, co było oczywiste, możemy trochę spojrzeć w przyszłość.

Apple podobno pracuje nad urządzeniami noszonymi, na które według Tima nadszedł już czas. Firma jest gotowa do zaprojektowania urządzenia, które wykracza poza obudowę smartfona i zawiera takie dodatki jak czujniki biometryczne. Prawdopodobnie będzie to kolejna wielka premiera.

Innowacyjność to nie tylko wypuszczanie nowych produktów, ale sam ich proces technologiczny. Wskazuje na to budowa w Arizonie fabryki kryształów szafiru do swoich urządzeń. Może być to osłona obiektywu, czy osłona dla nowego ekranu o zupełnie nowych właściwościach. W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji ABC Tim Cook potwierdził, że produkują szafir, nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_