Krzysiek Borek26.06.2016
Instalacja macOS Sierra na starszych Makach – instrukcja

Jak wiecie wiele starszych Maków nie jest kompatybilnych z najnowszą wersją systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nich zainstalować macOS Sierra. Jak tego dokonać?

Wystarczy pobrać aplikację macOS Sierra Patcher z tego miejsca . Pamiętajcie, że będzie też potrzebny obraz instalacyjny macOS Sierra i przenośna pamięć masowa z 8GB pamięci (przynajmniej).

Uwaga! Wszystko robicie na własną odpowiedzialność, ja, ani portal OneTech.pl nie odpowiadamy za problemy wywołane instalacją. 

Instalacja:

 1. Podłączamy pendrive`a i uruchamiamy narzędzie dyskowe, po czym formatujemy go w systemie plików Mac OS Extended (Journaled).
 2. Włączamy macOS Sierra Patcher i wybieramy wcześniej pobrany obraz systemu operacyjnego w oknie programu.
 3. Wybieramy naszego pendrive`a, aby na nim umieścić instalator macOS Sierra.
 4. Po zakończeniu operacji uruchamiamy Maka ponownie, podczas ponownego uruchomienia przytrzymujemy Alt, wtedy powinny pojawić się wszystkie dyski Maka, wliczając w to instalacyjny.
 5. Po uruchomieniu instalatora wybieramy narzędzie dyskowe.
 6. Wybieramy dysk lub partycję, na której zainstalujemy najnowsze oprogramowanie. Pamiętajcie, że instalując macOS Sierra na jednej z partycji, musi być format plików macOS Extended (Journaled). Jeżeli chcecie zrobić to na główny dysku, musicie zmienić to na GUID.
 7. Kontynuujemy instalację systemu operacyjnego, a po jego instalacji musimy jeszcze raz uruchomić Maka, przytrzymując Alt. Wtedy wybieramy macOS po instalacji (z sekcji Narzędzia).
 8. Wybieramy model Maka,a narzędzie od razu poda nam gotowe ustawienia dla wybranego modelu. Ponadto w dowolnym momencie można je zmienić samemu.
 9. W punkcie „wybierz wolumin” musimy wskazać dysk/partycję, gdzie zainstalowaliśmy macOS Sierra.
 10. Po zakończeniu tego procesu, uruchamiamy Maka ponownie. Pamiętajcie, że pierwsze uruchomienie może trwać długo, ponieważ zarezerwowane jest na odbudowę danych pamięci podręcznej.
 11. Potem możecie cieszyć się macOS Sierra na niekompatybilnym z nim Makiem.

Poniżej dodatkowo umieszczam krótki filmik na którym możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Waldemar Sinicki

  Pytanie, tylko czy warto, może do celów edukacyjnych?

  • PawelSitnik

   Hmmm..
   Z tego co wiem, to starszym, niekompatybilnym Makom brak w procesorach odpowiednich instrukcji, dlatego nie mają wsparcia.
   Ponadto co z grafiką?

 • isaakPL

  Skąd wiedzieć które są kompatybilne?

  • Michal

   Odpowiedź jest na naszej stronie. Dodawaliśmy jakiś czas temu taki spis.

   • isaakPL

    Musiałem przegapić, nie ukrywam ze mnie to zdziwiło

 • Daniel Cisek

  Tu jest więcej szczegółów jakie Maki są wspierane tym narzędziem i w ogóle dyskusja ITp. http://forums.macrumors.com/threads/macos-10-12-sierra-unsupported-macs-thread.1977128/

 • isaakPL

  Dotyczy urządzeń z procesorami c2d

 • Grzegorz Krzyzanowski

  ale jak sciagnac wlasciwa wersje developer preview bo kzda jaka sciagne jest niekompatybilne z sierra patcher

 • Kamil Borkowski

  jak pobrać sierra ? skoro appstore krzyczy, że mac”za stary” a patcher krzyczy, że plik instalacyjny nie jest od developera ^^ trochę śmieszne.