Instalacja macOS Sierra na starszych Makach - instrukcja poradniki, polecane, ciekawostki Wideo, macOS sierra na starszych makach, macOS sierra instalacja, jak zainstalować macOS sierra, instalacja macOS sierra, instakacja, Apple  Jak wiecie wiele starszych Maków nie jest kompatybilnych z najnowszą wersją systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nich zainstalować macOS Sierra. Jak tego dokonać? sierra

Instalacja macOS Sierra na starszych Makach – instrukcja

Jak wiecie wiele starszych Maków nie jest kompatybilnych z najnowszą wersją systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nich zainstalować macOS Sierra. Jak tego dokonać?

Wystarczy pobrać aplikację macOS Sierra Patcher z tego miejsca . Pamiętajcie, że będzie też potrzebny obraz instalacyjny macOS Sierra i przenośna pamięć masowa z 8GB pamięci (przynajmniej).

Uwaga! Wszystko robicie na własną odpowiedzialność, ja, ani portal https://onetech.pl/wp-content/uploads/2013/11/Bateria-1.jpg.pl nie odpowiadamy za problemy wywołane instalacją. 

Instalacja:

  1. Podłączamy pendrive`a i uruchamiamy narzędzie dyskowe, po czym formatujemy go w systemie plików Mac OS Extended (Journaled).
  2. Włączamy macOS Sierra Patcher i wybieramy wcześniej pobrany obraz systemu operacyjnego w oknie programu.
  3. Wybieramy naszego pendrive`a, aby na nim umieścić instalator macOS Sierra.
  4. Po zakończeniu operacji uruchamiamy Maka ponownie, podczas ponownego uruchomienia przytrzymujemy Alt, wtedy powinny pojawić się wszystkie dyski Maka, wliczając w to instalacyjny.
  5. Po uruchomieniu instalatora wybieramy narzędzie dyskowe.
  6. Wybieramy dysk lub partycję, na której zainstalujemy najnowsze oprogramowanie. Pamiętajcie, że instalując macOS Sierra na jednej z partycji, musi być format plików macOS Extended (Journaled). Jeżeli chcecie zrobić to na główny dysku, musicie zmienić to na GUID.
  7. Kontynuujemy instalację systemu operacyjnego, a po jego instalacji musimy jeszcze raz uruchomić Maka, przytrzymując Alt. Wtedy wybieramy macOS po instalacji (z sekcji Narzędzia).
  8. Wybieramy model Maka,a narzędzie od razu poda nam gotowe ustawienia dla wybranego modelu. Ponadto w dowolnym momencie można je zmienić samemu.
  9. W punkcie “wybierz wolumin” musimy wskazać dysk/partycję, gdzie zainstalowaliśmy macOS Sierra.
  10. Po zakończeniu tego procesu, uruchamiamy Maka ponownie. Pamiętajcie, że pierwsze uruchomienie może trwać długo, ponieważ zarezerwowane jest na odbudowę danych pamięci podręcznej.
  11. Potem możecie cieszyć się macOS Sierra na niekompatybilnym z nim Makiem.

Poniżej dodatkowo umieszczam krótki filmik na którym możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top