Krzysiek Borek04.03.2016
Intel dostarczy prawie połowę modemów LTE do iPhone 7

Analityk CLSA Securities, Srini Pajjuri dotarł do raportów mówiących o dostarczeniu przez Intela prawie połowy modemów LTE do nadchodzącej słuchawki Apple. Informacje pojawiły się w notatce badawczej, do której dotarł portal NDTV.

Prawdopodobnie od 30 – 40% modemów LTE dostarczy właśnie Intel, a resztą jak zwykle zajmie się Qualcomm. Poza tym widać, że Apple nie chce już polegać tylko i wyłącznie na Qaulcomie, więc wybór kolejnego dostawcy jest całkiem logiczny.

While Apple is looking to cut some reliance on Qualcomm, the company doesn’t plan to completely turn away from the chipmaker. On the contrary, the analyst believes that the company will „share shift back” to Qualcomm in 2017

Do pracy nad modemem 7360 LTE dostawca planuje dołożyć 1000 dodatkowych pracowników, aby wyrobić się w czasie. Teoretycznie ich komponent ma większe prędkości pobierania (450Mbps) i wysyłania (100Mbps) i wsparcie dla LTE kategorii 10, a także pasma 29.

W praktyce oznacza to szybsze prędkości podczas surfowania po internecie, pobierania aplikacji, strumieniowania wideo i wielu innych operacji wykorzystujących LTE. Apple wcześniej postawiło na szybsze modemy, co zaowocowało postawieniem na LTE Advanced, które w teorii pozwala na pobieranie plików z prędkością do 300Mbps.

Obecnie jedynie Qualcomm dostarcza tę część, wliczając w to modem MDM9635 znajdujący się w obydwu iPhone’ach 6s, które w teorii pozwalają na pobieranie plików z prędkością 300Mbps. Warto wspomnieć, że Qualcomm od 3 lat na wyłączność dla Apple dostarcza im modemy.

Od dawna mówi się, że w Cupertino pracują nad opracowaniem układu scalonego, na którym zmieści się procesor z serii A i modem LTE, co powinno pozwolić na lepsze zarządzanie zasilaniem. Prawdopodobnie w osiągnięciu tego celu pomoże im Intel, który powinien wykonać go w 14nm procesie litograficznym. Tylko czas pokaże, czy Apple rzeczywiście zdecyduje się na taki krok, choć biorąc pod uwagę ich bzika na punkcie coraz cieńszych urządzeń, prędzej czy później to się stanie.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek