Krzysiek Borek02.01.2016
Intel dostarczy procesor do notebooka Xiaomi?

Rezygnacja z układów scalonych nVidii na rzecz Intela w Mi Padzie 2 jest dowodem na rozpoczęcie współpracy Xiaomi z Intelem. Może to zaowocować większą ilością urządzeń mobilnych z układami scalonymi Amerykanów lub nawet wyposażeniem notebooka Chińczyków w jeden z ich procesorów.

Wydaje mi się, że zawarcie współpracy z Intelem otwiera nowe możliwości promocji dla obydwu producentów, ponieważ producent z Państwa Środka powoli zaczyna międzynarodową ekspansję. Zawarte partnerstwo bez wątpienia pomoże Chińczykom w ich przyszłych przedsięwzięciach.

Ostatnie doniesienia mówią, że Intel może niedługo rozpocząć dostarczanie układów scalonych w obniżonych cenach, co pomogłoby w promocji ich jednostek na terenie Chin. W tym momencie warto zahaczyć o temat laptopa Xiaomi, który miałby się pojawić w pierwszym kwartale bieżącego roku.

xiaomi-laptop-specs

Plotki mówią o dostępności 3 wariantów, różniących się przekątną ekranu (12,5”, 13,3” i 15,6”). Wszystko wskazuje na to, że ujrzymy go jeszcze w tym roku, a Intel dostarczy do niego swoje procesory. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Intela notebook mógłby pojawić się w międzynarodowej sprzedaży.

Prawdopodobna specyfikacja techniczna obejmuje:

  • wyświetlacz o przekątnej 15,6 – cala i rozdzielczości Full HD
  • zmodyfikowaną wersję Linuksa, jako system operacyjny
  • układ graficzny nVidia GT760M
  • 8GB pamięci operacyjnej
  • Intel Core i7 4 – ej generacji

Obecnie parametry techniczne mniejszych wariantów nie są nam znane. Jednakże sytuacja powinna się poprawić w nadchodzących tygodniach.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek