Krzysiek Borek11.06.2016
Intel i Qualcomm podzielą się dostawami modemów LTE

Wygląda na to, że Intel razem z Qualcommem zajmą się dostawami modemów LTE i WiFi do nadchodzących słuchawek z Cupertino.

Bloomberg dotarł informacji mówiących o podziale modemów LTE dla obydwu wariantów iPhone’a 7. Osoby, które kupią go w sieci komórkowej AT&T i wielu innych będą mieć LTE i WiFi Intela, a Qualcomm dostarczy części dla Verizon i wszystkich modeli przewidzianych dla Chin.

Choosing Intel’s part for an important role in the product that generates about two-thirds of Apple’s annual revenue may represent a calculated gamble by the company. Bringing in second-source suppliers is a long-established practice by device makers looking to make sure they’re in a better position to negotiate on price. However, analysts such as Stacy Rasgon at Sanford C. Bernstein have said that Qualcomm’s modems remain ahead of Intel’s offerings in performance when measured by how much data they can get from the network into the phone.

Apple zamierza użyć modemu XMM 760, który teoretycznie zapewnia wyższe prędkości pobierania (450Mbps) i wysyłania (100Mbps). Jeżeli chodzi o Qualcomma, to dostarczą oni model X12, który powinien pojawić się w większości egzemplarzy regularnego wariantu słuchawki. Podobno pozwala on na pobieranie plików z prędkością do 600Mbps, a wysyłanie wynosi 150Mbps.

Warto wspomnieć, że obydwa modemy zapewnią wyższe prędkości pobierania i wysyłania w porównaniu do obecnych. Jednak testy łącza pokażą, że ciężko będzie osiągnąć takie wyniki, ponieważ sieci komórkowe nie są jeszcze na to gotowe.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    ok – poddaje sie z tymi cyt. „sluchawkami” dlaczego sluchawki (nauszne) sa odpowiednikiem smartphone? :/