Krzysiek Borek29.07.2016
Inżynier Apple pojawi się na tegorocznej konferencji BlackHat

Ivan Krstic ma być obecny na tegorocznej konferencji Black Hat i będzie mówił o zabezpieczeniach systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych Apple.

Konferencja odbywa się co rok, a wielu zainteresowanych ma szansę się spotkać i omówić nowe możliwości obejścia zabezpieczeń systemu operacyjnego Apple.

Krstic skupi się na trzech tematach i jednym z nich będzie automatyczne odblokowanie dostępne tylko i wyłącznie w iOS 10, który jest obecnie w fazie otwartych i zamkniętych beta testów.

HomeKit, Auto Unlock and iCloud Keychain are three Apple technologies that handle exceptionally sensitive user data – controlling devices (including locks) in the user’s home, the ability to unlock a user’s Mac from an Apple Watch, and the user’s passwords and credit card information, respectively. We will discuss the cryptographic design and implementation of our novel secure synchronization fabric which moves confidential data between devices without exposing it to Apple, while affording the user the ability to recover data in case of device loss.

Pracownik Apple omówi również działania procesora odpowiedzialnego za zabezpieczenia, który pierwszy raz pojawił się w iPhonie 5S. Jedna część jest w stanie lepiej zabezpieczyć urządzenie i zniwelować działanie bruteforce. Ponadto możemy się spodziewać pogadanki o lukach bezpośrednio związanych z przeglądarkami internetowymi i nowymi zabezpieczeniami Safari w iOS 10.

Zdaję sobie sprawę, że Amerykanie zazwyczaj nie dzielą się z innymi informacjami o zabezpieczeniach swojego systemu operacyjnego, ale chyba zmieniają podejście do tego tematu. W końcu niektórzy pracownicy byli obecni na konferencji MoSec, gdzie Pangu pokazało Jailbreak dla iOS 10 w wersji testowej. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie przedsięwzięcie ze strony Apple i ich pracowników.

Konferencja będzie trwać od 30 lipca do 4 sierpnia w hotelu Mandalay Bay (Las Vegas), a cena biletu wynosi 2595$.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek