Krzysiek Borek04.04.2017
iOS 10.3.1 przywraca aktualizacje OTA dla iPhone 5/5c

Niedawno Apple wydało ostateczną wersję iOS 10.3, a dzień później pojawiła się pierwsza wersja testowa 10.3.2. Jednak kolejny tydzień nie zwiastował aktualizacji, choć pojawił się iOS 10.3.1. Lista zmian nie jest długa, a aktualizacja zajmuje 30 lub mniej MB.

Lista zmian jest związana z problemami wywołanymi przez wydany tydzień wcześniej iOS 10.3.1. Właśnie wtedy Apple wyłączyło aktualizacje OTA dla iPhone’a 5 i 5c, co mogło sugerować brak kompatybilności sprzętowej z nowszą odsłoną oprogramowania układowego. Na szczęście obrazy oprogramowania do ręcznego wgrania zostały udostępnione ponownie.

iPhone 5 i 5c to ostatnie telefony Apple z 32-bitowymi układami scalonymi A6. Odkąd do sprzedaży trafił iPhone 5S z 64-bitowym układem scalonym Amerykanie zamierzają w końcu pozbyć się kompatybilności ze starszymi układami i urządzeniami. Wygląda na to, że iOS 10.3.2 może być początkiem końca wsparcia dla starszych modeli iPhone’a i iPada.

Główną zmianą w iOS 10.3 jest zmiana systemu plików na APFS, który przyśpieszy działanie pamięci wewnętrznej urządzeń. W niektórych przypadkach zmiana systemu plików zaowocowała zwolnieniem paru GB miejsca na dane użytkownika.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek