Krzysiek Borek29.03.2017
iOS 10.3 poprawia działanie urządzeń mobilnych

Przedwczoraj Apple udostępniło aktualizację do iOS 10.3 dla wszystkich (kompatybilnych) urządzeń mobilnych. Najnowsza wersja zawiera wiele zmian i poprawek względem poprzedniej, ale prawie wszyscy użytkownicy iPhone’a i iPada zauważyli, że urządzenia działają szybciej, niż wcześniej.

APFS nie jest w pełni odpowiedzialny za poprawę działania urządzeń, ale bez wątpienia poprawi ich pracę z większymi plikami. Poprawa szybkości jest związana ze skróceniem i zmienieniem animacji systemowych.

Właśnie ten zabieg sprawił, że użytkownicy zauważyli różnicę w działaniu, biorąc pod uwagę poprzednią wersję systemu operacyjnego.

Apple File System pomoże urządzeniom podczas przetwarzania większych plików bez względu na to, czy będzie to gra, czy aplikacja. W praktyce sprawi to, że gry i aplikacje będą uruchamiać się szybciej, niż do tej pory. Poprawie powinny również ulec operacje takie jak kopiuj – wklej i wymiana plików między aplikacjami.

Zmiana systemu plików na APFS oznacza dłuższą aktualizację i pierwsze uruchomienie, jeżeli wasze urządzenia są wypchane po brzegi plikami. Powinniście o tym pamiętać decydując się na aktualizację.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek