Michał29.04.2016
iOS 10 będzie powiadamiać użytkowników o korzystaniu z autokorekty?

Wczoraj w sieci pojawiła się ciekawa informacja z której wynika, że Apple najprawdopodniej już w nadchodzącym wielkimi krokami iOS 10 będzie chciało usprawnić działanie autokorekty.

Najprawdopodniej już w nowej wersji iOS, gigant z Cupertino wprowadzi opcję, dzięki której osoba do której piszemy, będzie wiedziała, które słowo zostało automatycznie zmienione przez autokorektę. W jaki sposób?

autokorekta

Jak widzicie powyżej słowa takie zostaną podkreślone niebieską kreską. Odbiorca nie zobaczy oryginalnego słowa, tylko to automatycznie zmienione przez autokoretkę. Na pewno wprowadzenia takiego rozwiązania, pozwoli uniknąć wielu nieporozumień.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Bart

  I to tyle co w tak wielkiej wersji 10? :/

  • Danax

   Dowiemy się już wkrótce na WWCD cośtam. Na razie starają się zachować to w tajemnicy. Na okrągły numer iOS 10 przydałaby się jakaś mega funkcja np. możliwość wgrywania zdjęć, muzyki i filmów jak na pendrive USB :) – coś co w Androidach jest od zawsze. Można już szykować popcorn.

   • Bart

    wgrywanie muzyki na/z pendrive? Na produkty Apple? Predzej uzjzysz…. asteroide kolidujaca z ziemia niz to :)

    Ja bym po cichu liczyl na inny wyglad iOS – ale w to tez nie wierze

    W sumie to nie wiem co tak naprawde moga oni jeszcze zmienic w iOS (procz durnot w stylu inne ikonki itp.)

    Oczywiscie moga jeszcze dopieszczac optymizacje systemu – ale i tak jest to juz na wysokim poziomie (w porownaniu do Android)

    • Danax

     Mogliby polepszyć wielozadaniowość i pracę w oknach. Połowa ekranu nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

     Może też dodadzą widżety obok ikon :) ?

     • Bart

      znaczy sie zrobic Android z iOS? :)

     • Danax

      Dogonić Androida pod względem wielozadaniowości. Tak jak Android kopiuje z iOS wiele funkcjonalności.

     • Bart

      z jednej strony racja – z drugiej….. ty oczekujesz posiadac windows 10 i by plynnie dzialal na 2 rdzenie po 1.2GHz z 1GB RAM.
      Przykro mi – dwa rodzaje sprzetow :)

      Potrzebujesz wielozdaniowoci – kup MacBook :)

     • Danax

      Wszystkie nowe urządzenia z iOS mają po 2GB RAM i procesor lepszy niż w 12″ MacBooku.

      Komputer stacjonarny i laptop to przeżytek. Potrzebujemy mobilnych urządzeń i coraz bardziej zaawansowanych aplikacji mobilnych – łatwej wielozadaniowości przystosowanej do multitouch i 3D touch.

      Microsoft też dąży do hybrydy ze swoim Surface. Podobnie iPad Pro jest reklamowany jako tablet, który zastąpi laptopa. Co ciekawe Apple nie reklamuje do iPada swojego pakietu biurowego iWork tylko Microsoft Office. Reklamuje też AutoCada 360 – przekonaj się na:

      http://www.apple.com/ipad-pro/experience/

   • antichrist

    jest mnóstwo apek, które to umożliwiają, tylko pytanie, po co używać telefonu jako pendrajwa? jeśli już to obsługa bezprzewodowa do wrzucania muzyki, filmów i zdjęć, ale to też jest możliwe…

    • Danax

     Chyba nie miałeś do czynienia z urządzeniami iOS. Nie ma aplikacji umożliwiających bezproblemowe wgranie AVI czy MP3 na iOS w taki sposób, by były widoczne dla wszystkich aplikacji np. dla systemowej aplikacji Muzyka czy Wideo.

     Da się to robić jedynie przez uciążliwy iTunes oraz np. przez Seamonkey, który nie dodaje ikon podglądu przy wgrywanych filmach.

     • antichrist

      a czy ja powiedziałem, że można odtwarzać wszędzie? poza tym gdzie tu logika, jeśli chcesz używać iphona jako pendriva skoro i tak nie odtworzysz mp3 w aplikacji muzyka jeśli wrzucisz pliki do pamięci telefonu… nawet jeśli będzie taka możliwość, to i tak musisz podłączyć telefon do komputera, co uważam za prymitywne.

     • Danax

      Mi chodzi o rozwiązanie dające wszystkim aplikacjom dostęp do folderu Muzyka i Wideo na iOS oraz by dało się do tego folderu łatwo wgrywać pliki. Jeśli będzie to możliwe przez USB to także przez aplikacje na WIFI, LTE.

     • antichrist

      to faktycznie może ułatwić życie, podzielam Twoje zdanie, jednak obstaje przy możliwości przesyłania przez wifi, kable to przeżytek, który mógłby być już powoli zapominany

     • Danax

      Ale przecież piszę, że wspólny folder muzyki i wideo będzie obsługiwany przez aplikacje po WIFI i LTE. W kompie przez USB. O ile to zrobią a z powodów licencyjnych rynku muzycznego mogą tego nie zrobić.

 • Ja to bym się cieszył z polskiej Siri…

  • antichrist

   nawet polacy mają problem z posługiwanie się językiem polskim, a Ty chcesz, żeby siri mówiła po polsku… :)

 • antichrist

  funkcja jak dla mnie przydatna, już nie raz pisząc tekst jakiś nie raz musiałem korygować to co mi poprawiło… a tak każdy będzie wiedział, że to nie ja jestem analfabetą tylko iphone :) ale czy to zobaczą użytkowny innych systemów albo posiadacze nokii 3310?