Michał15.06.2016
iOS 10 – nowości w aplikacji Wiadomości

No i przyszedł czas na kolejny wpis opisujący nowości w iOS 10. Tym razem opiszę Wam co nowego znajduje się w aplikacji Wiadomości.

Zmian i nowości w aplikacji Wiadomości jest naprawdę sporo. Pierwszą z nich jest podgląd rozmowy w szybkiej odpowiedzi. Co to znaczy? To znaczy, że wystarczy kliknąć na banner wyświetlający powiadomienie, a na ekranie telefonu pokaże się nam klika ostatnich wiadomości, a nie tylko jedna tak jak to ma miejsce w iOS 9. Zobaczcie poniżej jak to wygląda. Opcja działa także na zablokowanym ekranie.

wiad1

Kolejną zmianą są wiadomości specjalne. Od teraz osoby mające na swoich iPhone’ach najnowszy iOS 10 będą mogły „ulepszyć” wysyłane wiadomości iMessage.

Aby wysłać tekst, który pojawi się u odbiorcy w określony, ulepszony sposób trzeba po wpisaniu wiadomości przytrzymać przez chwilę niebieski przycisk służący do wysyłania wiadomości.

wiad3

Gdy to zrobicie pojawią się Wam specjalne opcje pozwalające wysłać wiadomość ze specjalnym efektem: huk, głośno, łagodnie, czy niewidzialny tusz (patrz wyżej).

Możliwa jest także zmiana tłą w wysłanej wiadomości.

wiad2

Aby zmienić tło trzeba także przytrzymać chwilę niebieski przycisk służący do wysłania wiadomości i u góry wybrać „ekran”. Następnie odpowiednie tło i dać wyślij.

Kolejną nowością jest możliwość wysyłania tak jak w przypadku Apple Watch różnych kółeczek, serduszek, bicia serca, czy szkiców. Aby to zrobić wystarczy przejść do menu, które dostępne jest obok pola służącego do wpisywania tekstu i kliknąć na serduszku.

wiad5

Jak widzicie powyżej po kliknięciu pojawią się różne dodatkowe opcje.

Kolejna sprawa to dodawanie dymków do wysłanej lub otrzymanej wiadomości.

wiad6

Jeśli otrzymacie jakąś ciekawą wiadomość i chcielibyście ją oznaczyć powiedzmy poprzez wysłanie serduszka (patrz wyżej), czy innego znaczka, to wystarczy kliknąć dwa razy na konkretnej wiadomości, a następnie wybrać odpowiedni dymek.

Potwierdź odczytywanie. Jest to kolejna zmiana o której warto wspomnieć. iOS 10 pozwala na wyłączenie potwierdzenia odczytania konkretnej osobie z naszej listy wiadomości. Jak to zrobić?

wiad7

Wystarczy wejściu w szczegóły osoby z którą piszemy i tam potwierdzenie odczytu można wyłączyć.

Przedostatnią zmianą w aplikacji Wiadomości jest możliwość wysłania rysunku, podpisu, czy innej rzeczy, którą sami narysujemy. Uruchomienie opcji jest bardzo proste. Wystarczy wejść w konkretną rozmowę w której chcemy wysłać szkic i zmienić ustawienie telefonu z pozycji pionowej na poziomą.

IMG_1208

Gdy to zrobicie na ekranie pojawi się pole w którym możliwe będzie tworzenie szkiców.

Ostatnia zmiana to dodanie podglądu linków, filmów z YouTube i innych rzeczy bezpośrednio w aplikacji. Od teraz nie będzie już konieczne otwieranie filmu w aplikacji YouTube. W iOS 10 można obejrzeć filmik bezpośrednio w aplikacji Wiadomości.

wiad4

Poniżej dołączam filmik autorstwa myjailbreakmovies na którym możecie zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce.

Opisy kolejnych funkcji jutro.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz