Krzysiek Borek18.06.2016
iOS 10 sprawi, że aplikacje mobilne będą działały szybciej i stabilniej

Mniejsze poprawki w iOS 10, o których Apple nie wspomniało podczas prezentacji sprawią, że każda aplikacja mobilna będzie działać szybciej i stabilniej na każdym z kompatybilnych urządzeń.

Aplikacje będą mogły od razu pobierać dane potrzebne do działania, co będzie widoczne również podczas przełączania się z jednej na drugą. Na poprzednich wersjach oprogramowania układowego widać lekkie zwolnienia animacji podczas przechodzenia z jednej aplikacji do drugiej. Na szczęście podobny proceder nie będzie istniał po zaktualizowaniu urządzenia do iOS 10.

iOS10

API w najnowszej kompilacji systemu operacyjnego pozwolą również na automatyczne układnie w kolejce operacji w tle, co sprawi, że główne nie stracą na wydajności. Najważniejsze, że zaplanowane zmiany są automatyczne i programiści nie będą musieli umieszczać ich w swoich aplikacjach. Wystarczy, że deweloperzy będą pisać aplikacje dla iOS 10, a one automatycznie zaczną współpracować z dedykowanym im API.

Wydaje mi się, że użytkownicy starszych urządzeń mobilnych Apple skończą wreszcie narzekać na powolne uruchamianie i działanie aplikacji na starszym sprzęcie. Teoretycznie powinno to poprawić działanie sprzętu zaktualizowanego do najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Grzegorz x

  Na razie to np facebook wywala sie nieustannie -nie da sie korzystac, mija dziewczyna jest wsciekla, ze zainstalowalem jej ios10(iphone6). Na 6s spotify sie wywala jak przytrzymam na konkretnym utworze,. Pewnie stana sie stabilniejsze w kolejnych edycjach 10.

  • pikpok

   Czy ty rozumiesz co to jest oprogramowanie beta? Do tego czy zdajesz sobie sprawę, że to facebook i spotify muszą wydać poprawki swoich appek na iOS 10?

   • Grzegorz x

    Spokojnie jestem swiadomy, robiac to liczylem sie z konsekwencjami. :) Po prostu nie moglem sie doczekac aby sprawdzic nowy system. Nie zaluje ze to zrobilem.

  • Rafał Gruszka

   Ja na mojej 6 nie mam problemu z fb ale znowu panna na 6s juz ma. Wystarczy wywalić fb i zainstalować ponownie.

 • Router

  to beta, nie warto instalować jak nie jesteście testerami.