Krzysiek Borek16.06.2016
iOS 10 wyeliminuje jeden z poważnych błędów domyślnej aplikacji aparatu

Na początku tego tygodnia odbyło się keynote otwierające tegoroczne WWDC, gdzie ujrzeliśmy najnowsze systemy operacyjne dedykowane produktom Apple. Prezentacja rozpoczęła się od tvOS, a skończyła na iOS 10.

Osobiście spodobało mi się, że Apple wreszcie otwiera się na zewnętrznych deweloperów, czego dowodem jest udostępnienie SDK asystenta głosowego (Siri), choć bardziej znaczącą zmianą jest możliwość wykonywania zdjęć podczas słuchania ulubionych utworów.

SE.aparat

W poprzedniej wersji systemu operacyjnego jest to niemożliwe, ponieważ po uruchomieniu aparatu, odtwarzany wcześniej utwór zostaje wstrzymany. Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale pewnie znajdzie się paru użytkowników, którym to nie odpowiada. Błąd dotyka tylko i wyłącznie obydwa iPhone`y 6s, ale zostanie załatany w momencie wydania ostatecznej wersji iOS 10. Podobno już na pierwszej wersji testowej wszystko działa, ale nie mogę sprawdzić tego osobiście, ponieważ mam iPhone’a 5S, a nie 6s.
Problem z zatrzymywaniem odtwarzania muzyki w innych aplikacjach również się pojawia, ale mam wrażenie, że udostępnione przez Apple SDK (iOS 10) poprawi sytuację i muzykę będzie można odtwarzać w każdym momencie i aplikacji mobilnej.

Warto nadmienić, że pojawił się nowy skrót do uruchomienia aparatu z ekranu blokady, wystarczy przesunąć w lewo, aby go wywołać. Na szczęście to nie jedyne zmiany, użytkownicy iPadów powinni zauważyć odmieniony interfejs aplikacji.

Ostateczna wersja iOS 10 pojawi się podczas tegorocznej jesieni, a zainteresowane osoby mogą zapisać się do publicznych beta testów, które rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek