Michał27.09.2017
iOS 11 i nowa opcja „Nie przeszkadzaj podczas jazdy” – co to takiego i jak działa?

Jedną z wielu nowości w iOS 11 o której może nie wszyscy z Was wiedzą jest opcja „Nie przeszkadzaj podczas jazdy”. Co to takiego i jak działa?

Funkcja jest szczególnie przydatna dla wszystkich kierowców. Zasada działania jest taka, że w momencie aktywacji osoba prowadząca auto nie będzie otrzymywać żadnych powiadomień.

Są trzy sposoby aktywacji funkcji.

Można to zrobić ręcznie z poziomu Centrum Sterowania, automatycznie po połączeniu się  z samochodowym Bluetooth lub zupełnie automatycznie w momencie, gdy iPhone wykryje ruch.

Kolejną bardzo fajną sprawą jest to, że w momencie korzystania z usługi, osoby piszące do nas, które wcześniej ustalimy (ulubione, kontakty, wszyscy) otrzymają od nas automatyczną wiadomość, że prowadzimy auto i nie jesteśmy w stanie odczytać wiadomości.

Jeśli sprawa jest bardzo ważna, to wystarczy, że osobą do nas pisząca wpisze w treści wiadomości słowo „pilne” i iPhone taką wiadomość przepuści i otrzymamy normalne powiadomienie. To tyle.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • SmackThat

  Narazie tryb automatyczny nie działa poprawnie. Praktycznie w ogóle się nie uruchamia.

  • easat89

   Używam od public beta 2 – jeszcze mi sie nie zdarzyło by się nie uruchomiła – lub by się uruchomiła gdy to niepotrzebne.

  • Andrzej

   Żeby tryb automatyczny lub przez bluetooth działał należy włączyć śledzenie sprawności w sekcji prywatność.

   • SmackThat

    Śledzenie sprawności jest włączone. Z resztą jak zawsze, domyślnie.

 • Bani

  W iP6s jest zablokowane wybieranie głosowych. IOs 11.0.1 tego nie naprawił.