Krzysiek Borek06.12.2017
iOS 11 na 59% aktywnych urządzeń

Dwa dni temu Apple zebrało dane dotyczące procentowego udziału iOS 11 na rynku. Wynika z nich, że 59% aktywnych urządzeń ma na pokładzie najnowszą wersję systemu operacyjnego, podczas gdy 33% działa na poprzedniej wersji, a 8% na starszych.

W ciągu miesiąca udział iOS 11 wzrósł z 52 do 59%. Biorąc pod uwagę, że system jest dostępny od września bieżącego roku, to wynik nie jest zadowalający i daleko mu do poprzedników. Jednak w ogóle się temu nie dziwię, wszystko za sprawą wielu błędów w oprogramowaniu, które pojawiają się na iPhone’ie i iPadzie. Jedne są związane z wydajnością, a inne dotyczą poszczególnych funkcji. Jeden z błędów w iOS 11.1 sprawiał, że urządzenie wchodziło w zapętlanie uruchamiania systemu, więc Apple wydało wersję 11.2, aby naprawić ten błąd.

Od czasu wydania Amerykanie wydali wiele pomniejszych wersji, zawierających wiele poprawek. Jednak wygląda na to, że iOS 11 jest mniej stabilny od poprzednich wersji oprogramowania, w szczególności gdy co tydzień pojawiają się poważne błędy. 11.2 zawiera wiele poprawek, ale na razie ciężko stwierdzić, czy jest stabilny na tyle, żeby większość użytkowników zaktualizowało swój sprzęt.

Nadal macie iOS 10? Planujecie aktualizację do nowszej wersji?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek