Krzysiek Borek05.05.2014
iOS 7.1.1 – lista problemów

iOS oznaczony numerkiem 7.1.1 to naprawa pomniejszych błędów, które posiadała wersja 7.1. Wszystko jest w porządku z tą wersją, jednakże niektórzy użytkownicy skarżą się na parę znamiennych problemów.

Apple sprawdza swoje aktualizacje przez wewnętrznych developerów zanim zostaną one wydane dla szerszej liczby osob. Bez testów na wielu milionach urządzeń, nie można sprawdzić czy wszystko działa, jak należy. Okazuje się, że aktualizacja ta nie jest znowu taka idealna, pojawiło się parę problemów po aktualizacji iUrządzeń.

01. Problem z żywotnością baterii.

Po każdej aktualizacji iOS nie milkną głosy, że na nowszej odsłonie nasze urządzenia pracuja krócej na jednym ładowaniu, tak jest i teraz. Nawiązując do aktualizacji, niektórzy użytkownicy mogą uzywać urządzenia mniej, niż 6 godzin.

02. Problemy z łącznością za pomocą WiFi.

Do tego problemu uzytkownicy są już przyzwyczajeni, wystepuje on zazwyczaj po aktualizacji. Zazwyczaj pomaga tutaj ponownie uruchomienie routera. Jeżeli to nie pomoże dobrze byłoby spróbować połączyć się z inną siecią WiFi, ewentualnie uruchomic ponownie nasze urządzenie, zanim zdecydujemy się na kupno nowego routera.

03. Problem z aktualizacją.

Ten problem dotyczy najbardziej użytkowników iPada 3 generacji, jak i starszych. Aktualizacja może uszkodzić urządzenie i będziemy musieli je odtworzyc, więc stracimy na nim wszelkie dane, ktore mielismy.

Zazwyczaj najlepiej zrobić kopię zapasową urządzenia i dopiero przeprowadzić aktualizację, nie pojawiają się głosy aby aktualizacja doszczętnie uszkodziła jakiegoś iPada.

04. iTunes nie rozpoznaje urządzenia.

Niektórym użytkownikom, którym udało się zaktualizować ich urządzenia bez przygód będą mieli inny problem. Nie będą mogli połączyć się z iTunes, co za tym idzie nie wykonają kopii zapasowej urządzenia lub nie będą mogli synchronizować danych, problem ten został zgłoszony na oficjalnym forum Apple. Jeżeli to się stanie należy wprowadzić urządzenie w tryb DFU i odtworzyc oprogramowanie.

05. Zawieszanie się systemu.

Problem ten wystepował także na początku wydania iOS 7, Apple prawie pozbyło się tego problemu przy wydaniu iOS 7.1. system potrafi zawiesić się, gdy korzystamy z FaceTime lub aplikacji Muzyka.

Nie ma jednoznacznej metody, aby naprawić wszystkie wystepujące problemy. Niektórzy uruchamiają urządzenia ponownie, a inni odtwarzają oprogramowanie i konfigurują je, jako nowe urządzenia.

Źródło: gottabemobile.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek