Michał16.03.2014
iOS 7.1 i nowa opcja redukuj ruch

Efekt paralaksy stał się słynny dopiero po wprowadzeniu go przez Apple do iOS 7. Nie wiem, czy wiece, ale w najnowszym iOS 7.1 efekt ten możemy ustawić osobno na zablokowanym i początkowym ekranie.

Aby uzyskać wybrany efekt, udajemy się do Ustawienia – Tapety i Jasność i klikamy na jedną z tapet. Gdy to zrobimy na ekranie pokaże nam się aktualna tapeta z opcją Anuluj i Ustal oraz trochę wyżej nowość: Ruch: Włączony.

iOS7.1ruch

Po kliknięciu na przycisku Ruch opcja zmieni się na Ruch: Wyłączony, a tapeta przestanie się poruszać. Po wybraniu opcji, która bardziej się nam podoba, klikamy Ustal i to wszystko.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Wojtek Amores Cieślak

  nie no mega ,hehehe nikomu nie przydatny bajer a Siri jak nie ma po polsku tak nie ma nadal

  • wiosna idzie …

   Właśnie , że to przydatna opcja bo możesz teraz mieć włączone animacje interfejsu przy jednoczesnym wyłączeniu paralaksy. Wcześniej to było pod jedną opcją . Teraz mogę mieć włączone animacje i wyłączony ruch tapet.
   Zysk ? Mniejsze zużycie energii bo ruch tapet jest liczony przez prcesor i jak zauważyłem wyłączenie go nieco wydłuża czas pracy . Siri to cos więcej niz opcje konfiguracji interfejsu i nie ma tej opcji w wielu innych językach .