Krystian10.03.2014
iOS 7.1 = koniec Jailbreak

Prawie 4 miesiące trwało oczekiwanie na wydanie przez Apple finalnej wersji iOS 7.1.

Jak można się było niestety spodziewać, Apple zablokowało wszystkie możliwe i znaczące dziury wykorzystywane przez JailBreak. Jeżeli chcecie mieć JailBreak, w żadnym wypadku nie aktualizujcie waszego urządzenia do wersji iOS 7.1.

Całe szczęście aktualizacja nie jest automatyczna – gdy pojawi się Wam na urządzeniu w Uaktualnieniach, po prostu jej nie instalujcie. Po podłączeniu telefonu do komputera także musicie odrzucić prośbę o aktualizację.

Kolejna możliwość na JailBreak pojawi się prawdopodobnie dopiero po wydaniu finalnej wersji iOS 8, lub nawet kilka miesięcy później. Zapowiada się więc bardzo długie oczekiwanie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Adew

  Da się wrócić do 7.x.x na iphone 4s?

  • Z tego co mi wiadomo to się nie da więc jak chcesz zachować możliwość wykonania JB to lepiej zostań na starszym iOS.

   • Adew

    Szkoda. Najchętniej bym wrócił do 6.x.x,bo ios 7 ma tyle niedoróbek,że zacina się jak android ;/ Poważnie zastanawiam się nad zmianą telefonu przez takie coś..

    • Nie przesadzajmy na iPhone 4S działa bardzo dobrze.
     Do iOS 6 niestety już się nie da.

     • Adew

      To może ja mam coś nie teges z telefonem… Bo np wyszukiwanie w telefonie się strasznie tnie, to samo jak szybkie przewijanie stron na pulpicie głównym, szybkie wpisywanie np adresu w safari… Jeśli nie masz ani jednego z tych przykładowych błędów (których jest dużo więcej), daj znać.
      A jeśli masz jakiś pomysł,co jest skopane,to tym bardziej daj znać;) Mam iphone 4s 64gb.

     • @Orlowskii

      Adrew proponuje restore z iOS 7.1 oraz potem wczytac kopie zapasowa z icloud. Powinno latac :)

     • Adew

      Tylko że jak zrobię restore i wczytam kopię zapasową z icloud,to nie wyjdzie mi na to samo ?;P

     • @Orlowskii

      Nie wyjdzie. Bo na tel utrzymuje sie syf z aplikacji i rozne dane, ktore nie sa potem instalowane na czystym sofcie. Gdy ludzie maja problemy np z bateria, ze szybko schodzi robi się tak i najczesciej tak pomaga. W twoim przypadku moze byc podobnie :)

     • Adew

      Dzięki, póki co działa ;D Safari działa płynniej. Co prawda wyszukiwanie w telefonie się dalej tnie i nie miałem możliwości przetestowania zmieniania kilku ekranów głównych,ale wydaje mi się,że jest na plus ;) Dzięki!

     • Nie zapominaj, że masz iPhone 4S. Został on pokazany 4 października 2011! roku. Kup sobie telefon z androidem z tego okresu i wtedy zobaczymy, który będzie się bardziej zacinał. Masz 3 letni telefon, jest za wolny to pora wymienić.

      A co do reszty, to koledzy mają rację – nie powinien (aż?) tak źle chodzić. Przywróć go na czysto i poużywaj, może coś się namieszło w kopii zapasowej i stad problemy.

     • Adew

      Tak zrobię. Ale zauważyłem,że wszystkie problemy pojawiły się z wgraniem ios7. Na 6.1.3 działał szybciej i płynniej ;)

    • Janusz Pałucha

     Mnie iPhone 4 wyraźnie przyspieszył.. JB nie robię więc śmiało zainstalowałem nowy soft.. ciężko powiedzieć czy jak wgrasz iOS 7.1 to Twoje problemy miną..
     Ja miałem podobny problem jak miałem w 90% zapełnioną pamieć tel. po wykasowaniu niepotrzebnych rzeczy zrobiłem nową instalację OS’a i wyraźnie się poprawiło.. a teraz po wgraniu 7.1 jest jeszcze lepiej.. czy wszystkie niedoróbki są naprawione nie wiem.. czy doszły nowe też..

 • Koniec JB będzie jak Apple nie wyda kolejnej wersji na urządzenia podatne na limer4in’a. Przez ostatnie lata wygląda to zawsze tak samo… najpierw tethered jailbreak na iPhone 4, bo dziurawy jest sam sprzęt. Potem kilka tygodni/miesięcy dłubania i JB na całą resztę urządzeń oparte na dziurach w sofcie.