Michał30.09.2014
iOS 8.1 beta 1 i nowa opcja dyktowania

Dziś w nocy Apple udostępniło deweloperom iOS 8.1 beta 1. W nowej wersji iOS znalazło się kilka nowości. Jedną z nich jest pojawienie się opcji „włącz dyktowanie” w ustawieniach klawiatury.

Dlaczego o niej wspominam? Ponieważ teraz korzystanie z funkcji dyktowania możliwe jest bez konieczności aktywacji Siri. W poprzednich wersjach iOS 8, aby funkcja ta była dostępna konieczne jest uruchomienie Siri.

Dyktowanie

Pełną listę zmian jakie zauważyłem w iOS 8.1 beta 1 w stosunku do iOS 8.0.2 znajduje się w tym wpisie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Mecenas Maciek Jasiński

  no i idealnie

 • Icek

  Mam nadzieje, ze zrobią coś z ta bateria… Bo na razie iPhone 5s i 8.0.2 masakra.. Bateria w oczach ginie a tel mało co używany..

 • Bohu

  Sr….nie anie dyktowanie jak ta małpa Siri przecież po polsku nie kuma, więc na co mi to dyktowanie. Niech poprawią lepiej zużycie baterii jak ktoś wspomniał niżej, bo to jakaś makabra jest co się dzieje z baterią w iP 5 – procek się grzeje że aż czuć ciepło od telefonu. Co to ma być za SYF z tym nowym softem ? Steve sie w grobie przewraca, wymyślili płetwe iP 6plus o Boooszszsz . . .

  • Moża dyktować w języku polskim i akurat bardzo dobrze to działa.

 • Carrie

  Od aktualizacji do 8.2. każdy mój podyktowany tekst jest podkreślany niebieskimi kropkami i iPhone sugeruje opcje autokorekty – da się to jakoś wyłączyć? Bo już szału dostaję!