Wacław Niezgoda13.04.2015
iOS 8.3 blokuje programy zarządzające plikami w iUrządzeniach

Apple jak wiadomo przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa obu swoich systemów iOS oraz OS X. Tym razem w ramach zabezpieczeń mobilnego systemu ofiarą padły programy pozwalające na zarządzanie plikami na naszych iUrządzeniach.

Te programy to: iFunBox, iTools, iExplorer, iBackupBoot, PhoneView. Zatem jeśli zainstalowaliście iOS 8.3, to nie uzyskacie już dostępu do niektórych aplikacji i plików w iOS.

iFunBox-iOS-8.3-614x524

Aktualizacja nie dotyczy użytkowników z jailbreakiem na ich urządzeniach, poprzez OpenSSH mamy pełen dostęp do plików w systemie jak również do terminala. Jednak należy pamiętać, że iOS 8.3 załatał większość krytycznych luk używanych przez grupę TaiG, co oznacza, że nieprędko przyjdzie nam zobaczyć jailbreak na tę wersję oprogramowania.

Z jednej strony cieszy fakt, że iOS staje się coraz bezpieczniejszym systemem, jednak podejmując tak radykalne kroki, firma z Cupertino zdecydowanie naraża się na negatywne głosy ze strony użytkowników, niezainteresowanych używaniem iTunes.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
  • Blob_

    I bardzo dobrze, jak dla mnie mogą zabetonować iOS na amen, liczy sie bezpieczeństwo danych, a jak ktoś jest jeszcze na etapie zabawy i grzebania w systemie to niech sobie kupi jakąś słuchawkę z Androidem:)

  • Kopek

    Brednie piszesz

  • SIMON

    Pies ich jebal.