Michał23.07.2014
iOS 8 beta 4 – jak zainstalować bez rejestracji UDiD

iOS 8 beta 4 to najnowsza, deweloperska wersja iOS, która została przez Apple udostępniona w poniedziałek.

W związku z tym iż ciągle pytacie się nas czy to na Twitterze, czy Facebook w jaki sposób można i czy w ogóle można zainstalować iOS 8 beta 4 na iUrządzeniu, które nie jest dodane do konta deweloperskiego postanowiłem, że napiszę Wam w bardzo szczegółowy sposób jak to zrobić.

Pamiętajcie! Robicie to na własną odpowiedzialność. Z tego co mi wiadomo sposób ten u większości osób działa i pozwala na bezproblemową instalację iOS 8 beta 4.

Instrukcja:

01. Pobierz iOS 8 beta 4.
02. Zrób kopię zapasową swojego iUrządzenia w iTunes lub za pomocą iCloud.
03. Wyłącz funkcję „Znajdź mój iPhone”.
04. Wprowadź iUrządzenie w tryb DFU.
05. Kliknij przycisk (alt) dla Mac, (Shift) dla Windows, kliknij „Sprawdź uaktualnienie”, a następnie wskaż pobrane wcześniej oprogramowanie iOS 8 beta 4.
06. Teraz rozpocznie się proces instalacji, a po jego zakończeniu powinniście otrzymać komunikat, że aktualizacja została wykonana pomyślnie i cieszyć się działającym iOS 8.

Uwaga! Napiszę to jeszcze raz. Pamiętajcie, że u jednych osób opisany wyżej sposób działa, a u innych nie, więc wszystkie czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Jeśli z jakiegoś powodu Wasz iPhone, czy iPad nie będzie chciał się aktywować, to należy ponownie wprowadzić iUrządzenie w tryb DFU i kliknąć w iTunes „Odtwórz”, a następnie po poprawnym zainstalowaniu iOS 7 przywrócić dane z zapisanej wcześniej kopii zapasowej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Mariusz

  a gdzie pobrać beta 4

  • Maciek

   iModzone

 • Maciek

  Wydaje mi się, że to u nikogo nie zadziała…, Apple chyb już od bety 1 zamknęło tę furtkę

  • Denis

   zawsze tak robiłem, i zawsze działało :P

  • Marcin Jarmołowicz

   Działa, tylko nie można resetować telefonu. Wtedy nie da się ponownie włączyć urządzenia, bo się „zorientowało”, że nie jest połączone z kontem deweloperskim. Chyba, że ktoś ma na to sposób?

 • Zulwiczek

  Ja wgrywałęm jeszcze inaczej na swojego 4S. Pobrałęm z internetu wersje iod 8 beta 4. Otworzyłęm itunes, wcisnąąłem shift i potem kliknąłem w znajdz aktualizację. Wyskoczyło okienko, skazałem soft i program przetwożył i powiedział że jest do zainstalowania nowsza wersja oprogramowania do mojego iphone. Kliknąłęm aktualizuj i sam wszystko zrobił beż żadnych kombinacji z DFU itd. Wszystko co miałem i telefonie,ustawienia i wszystkie aplikacje zostały bez zmian :-)

  • Rafciu

   Powiedz mi a jak coś nie halo mogę wrócić na iOS 7xxx ?

 • Grzegorz

  A może ktoś napisać skąd można pobrać ?

 • adrian

  każdą betę można zainstalować na iPhone akurat w moim przypadku to iPhone 5 nie mam konta developerskiego i działa na 100 % o tuż robi się to tak pierwsze co trzeba mieć plik z betą na dysku , następnie w swoim iPhone 5 robimy kopię zapasową w iCloud standardowo później zerujemy iPhone 5 do ustawień fabrycznym z normalnym ios 7.xx jaki wyszedł ostatni po zresetowaniu do ustawień fabrycznych ustawiamy go na nowo z tym że tylko łączymy sie z internetem żeby go aktywować nie podajemy swojego apple ID nie tworzymy kodu do telefonu i nie włączamy lokalizacji i też nie włączamy raportów błędów tak ustawiony iPhone 5 sie włączy następnie wyłączamy dane sieci komórkowych ręcznie w ustawieniach , w wi-fi wchodzimy w nasze połączenie i naciskamy zapomnij tą sieć i wi-fi też wyłączamy , wyłączamy bluetooth czyli mamy tak

  telefon uruchomiony bez wi-fi , bluetooth, bez apple ID, z wyłączonymi danymi sieci komórkowych tam ma być ustawiony iPhone 5 co dalej podłączamy swoje iPhone 5 do komputera i uruchamiamy iTunes gdy telefon sie połączy z iTunes wciskamy lewy shift i naciskamy myszką na sprawdź aktualizacje otworzy nam sie okno folderów szukamy pliku z ios 8 beta x i zatwierdzamy aktualizacje telefon uruchomi sie po wgraniu ios 8 beta x w czasie gdy sie telefon uruchomi odłączamy od kabla iTunes nie będzie potrzebny iPhone 5 sie uruchomi pokażę sie monit że oprogramowanie zostało zaktualizowane teraz ważne gdy pojawi sie monit o wi-fi nie łączymy się klikamy dalej u góry sie pojawi przycisk a później nie ustawiamy nie czyli bez kąta apple ID bez hasła bez niczego uruchamiamy iPhone 5 tak uruchomiony iPhone 5 z betą ios 8 na pewno się uruchomi na 100 % sam sprawdzałem można się pobawić bez konta developerskiego