Michał14.09.2014
iOS 8 – czy warto instalować w dniu premiery?

Już za trzy dni, czyli w środę, Apple udostępni finalną wersję iOS 8. Na pewno wielu z Was zastanawia się nad tym, czy warto od razu instalować nowe oprogramowanie?

W nowym oprogramowaniu iOS 8 pojawi się sporo zmian – to prawda, ale pamiętajcie o jednej bardzo ważnej rzeczy.

iOS8

Jeśli zdecydujecie się i zainstalujecie iOS 8 już w środę wieczorem, to musicie liczyć się z tym, że niektóre aplikacje, które macie zainstalowane w waszych telefonach mogą nie działać prawidłowo. Tyczy się o głównie aplikacji bankowych, które nie są cały czas kompatybilne z iOS 8.

Zatem jeśli korzystacie z aplikacji bankowych, które służą Wam do wysyłania przelewów itd. i robicie to codziennie, to radzimy najpierw zapytać się znajomych na Twitterze, czy Facebooku, lub po prostu w tym wpisie w komentarzach, czy dana aplikacja działa prawidłowo na iOS 8 GM.

Na pewno kilka dni po oficjalnej premierze pojawi się w App Store wysyp aktualizacji i wszystko wróci do normy, ale tak jak wspomniałem jest to pewnie kwestia kilku dni.

Kolejna sprawa to oczywiście Jaiblreak. Jak słusznie zauważył Krzysiek, jeśli zależy Wam na Jailbreak, to pod żadnym pozorem nie instalujcie nowej wersji iOS 8.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz