Michał01.10.2014
iOS 8 – edycja fotografii bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia

Jedną z kilkunastu nowości, które pojawiły się w iOS 8 jest umożliwienie programistom wbudowanie filtrów i narzędzi służących do edycji fotografii bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia.

Dzięki tej funkcji możemy w bardzo prosty sposób edytować, czy nakładać różne efekty na zdjęcia bez wychodzenia z aplikacji, w której oglądamy fotografię.

W App Store pojawiają się już powoli pierwsze aplikacje, które oferują taką możliwość. Jedną z nich jest Camera+. Poniżej opiszę Wam co należy zrobić, aby można było skorzystać z filtrów i narzędzi  dostępnych w Camera+ bezpośrednio w domyślnej aplikacji Zdjęcia.

Pierwsza rzecz, to instalacja Camera+. Kolejna sprawa to udanie się do aplikacji „Zdjęcia” i wybranie fotografii. Gdy ty zrobimy należy kliknąć przycisk „edycja”, który umieszczony jest w górnej prawej stronie ekranu (patrz niżej).

1

Teraz klikamy na kółeczku z trzema kropeczkami (patrz wyżej). Następną czynnością jest kliknięcie na polu „więcej” i zaznaczenie Camera+.

2

Gdy to zrobicie, to na ekranie powinna pojawić się ikona aplikacji Camera+ (patrz niżej). Teraz gdy chcemy edytować zdjęcie narzędziami dostępnymi w aplikacji Camera+ wystarczy kliknąć na ikonie aplikacji i gotowe.

3

Poniżej umieszczam aplikacje, które oferują możliwość szybkiej edycji fotografii bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia.

Afterlight Legacy
Cena: Gratis
/ Pobierz
Camera+
Cena: 13,99 zł
/ Pobierz
Fragment - Prismatic Photo Effects
Cena: 8,99 zł
/ Pobierz
Litely
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz