Krzysiek Borek16.09.2014
iOS 8 – instrukcja aktualizacji

Już jutro Apple udostępni ostateczną wersję oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co zostało zmienione, poprawione lub wdrożone do najnowszej wersji iOS, zapoznajcie się z moją recenzją wersji Golden Master (tutaj). W tym artykule skupię się na pokazaniu Wam, jak należy przygotować urządzenie do aktualizacji.

Jeżeli zdecydujecie się na aktualizację do iOS 8, to zapoznajcie się z poszczególnymi krokami, jakie znajdują się w instrukcji. Od czego powinniśmy zacząć?

01. Sprawdzenie kompatybilności urządzenia

iOS8

iOS 8 jest dostępny dla wielu urządzeń Apple. Każdy model iPhone ’a od 4S w górę dostanie aktualizację do najnowszej wersji. Musimy posiadać iPada 2 generacji lub nowszy model, abyśmy mogli przeprowadzić aktualizację oprogramowania na tabletach Apple. iOS 8 nie ominie również iPoda Touch, ale tylko 5 generacja odtwarzacza MP3 Apple jest kompatybilna z iOS 8.

02. Jailbreak, zachować, czy odpuścić?

Cydia.1

Obecnie Jailbreak dostępny jest jedynie dla iOS 7.1.x, decydując się na aktualizację naszego iUrządzenia, tracimy możliwość instalacji wtyczek systemowych, motywów i innych programów. Jeżeli chcecie zachować Jailbreak to odpuśćcie aktualizację do najnowszej wersji iOS.

03. Kopia zapasowa urządzenia.

Kopia

Aktualizacja urządzeń Apple jest bezpieczna, ale w razie W należy wykonać kopię zapasową urządzenia Apple. Możemy to zrobić za pomocą iTunes lub iCloud. Jedyne, co musimy zrobić to podłączyć nasze urządzenie i uruchomić iTunes, a potem przejść do odpowiedniej sekcji w programie i wykonać kopię naszego urządzenia.

Kopię urządzenia możemy również wykonać bezpośrednio na nim. Aby to zrobić przechodzimy kolejno do Ustawienia -> iCloud -> Kopia zapasowa. Wtedy kopia urządzenia znajdzie się od razu na iCloud.

04. Aktualizacja

Uakt

Jednym ze sposobów aktualizacji jest OTA, aby wykonać aktualizację przechodzimy odpowiednio do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Jeżeli aktualizacja będzie dostępna, pobieramy ją, a po pobraniu urządzenie rozpocznie aktualizację.

Kolejnym sposobem jest wykonanie aktualizacji za pośrednictwem iTunes. W tym przypadku należy podłączyć urządzenie do komputera i uruchomić program. iTunes samo wyszuka dla nas aktualizacje. Po pobraniu pliku.IPSW, program automatycznie rozpocznie aktualizację naszego urządzenia.

Po zakończeniu aktualizacji pozostaje Nam jedynie początkowa konfiguracja, a potem możemy już korzystać z urządzenia wyposażonego w iOS 8.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • applik

  od której ?

 • Ibish

  A jak maja przejść użytkownicy z IOS 8 GM na oficjalny IOS 8, jak dokonać aktualizacji do premierowej wersji?

  • madhunt3r

   DFU i aktualizacja jak się pojawi iOS 8. Zazwyczaj od godz. 19.

   • @Orlowskii

    raczej na pewno GM nie bedzie sie roznic od oficialnej

  • MacMax

   A po co przechodzić z GM na „oficjalną”? Na 99% jutrzejsza wersja będzie właśnie wersją GM.

   • madhunt3r

    Patrząc na problemy z GM, możliwe że będzie to inna wersja.

  • @Orlowskii

   Kolo 19 jesli chodzi o wypuszczeie aktualizacji

 • Marek Kapcia

  Witam aktualizację zrobiłem dziś Rano .Po zainstalowaniu pokazała mi się blokada taka jak blokada ekranu a przedtem żadnej blokady na iPhone nie miałem co robić ??? Proszę o szybką odpowiedź

 • bob

  jak zmienic z ios 8 na ios 7

  • OrangeFlirt

   Nie ma już takiej możliwości

 • Martyna

  Mam ipada który ma wersje 4.3.2, jak aktualizować na ios 7.0 ? Proszę o szybka odpowiedź. Bardzo Pilne.

  • krzysiekb92

   Witam, nie zrobisz tego, ponieważ 7 nie jest już weryfikowana na serwerach Apple, obecnie możesz wykonać aktualizację do 9.3.2 lub 9.3.3.

 • Arek Kwazimodo

  Jeżeli mam na IPhone 4 iOS 7.1.2 i chcem uaktualnić na iOS 8 lub wyższe i chcem to zrobić i pisze mi na telefonie że oprogramowanie jest aktualne to co mam zrobić ( zakładając że chcem uaktualnić tylko przez telefon nie przez komputer ) ? Prosił bym o szybką odpowiedź , bo chciałbym zainstalować grę .

  • Łukasz S.

   dołączam się do pytania :)

 • Kacper Kamiński

  Da się zmieni IOS z 1.7.2 na 1.8 lub wyzej w telefonie Iphone 4 ?

 • Kacper Puchalski

  mam pytanie mam iphona 4s i chce go zaktualizować mam na ni wersje 7.1.2 i gdy wchodze w uaktualnianie to wyskakuje mi żę wersja jest najnowsza co mam zrobić