Krystian01.02.2014
iOS 8 koncept – Multitasking

Wreszcie fajny pomysł na funkcję w iOS 8. Wprawdzie zaraz się zlecą Androidowcy i powiedzą, że to skopiowane od Samsunga… ale na iOS i tak będzie działać znacznie lepiej.

Pomysł prosty i skuteczny, ile to razy musiałem przełączać po kilka razy dwie aplikacje, żeby np coś przekopiować w kilku linijkach osobnych. Ani to wygodne, ani szybkie, do tego irytujące. Na koncepcie iOS 8 mamy funkcję łączenia dwóch aplikacji na jednym ekranie. Możemy je dowolnie przesuwać, żeby jedna była większa.

Pomysł generalnie fajny, ciekaw jestem jak by to miało wyglądać od strony technicznej. Wiadomo przecież, że na iOS programy są pisane pod konkretną rozdzielczość i nie jestem pewien, czy od tak dało by się im zmieniać rozmiar bez kompletnego rozpadu interfejsu. Chociaż z drugiej strony znając Apple, przed wprowadzeniem najpierw by to jakoś rozwiązali.

Jak Wam się podoba?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • patent

  pomysł od lat znany, stosowany i użyteczny. Raczej nie wprowadzą bo nie da się opatentować ;)

 • Mateusz

  Brakuje takiej opcji w ios.

 • piotr

  Na 15 calach oszem ale na ipad zupełnie mi to nie potrzebne.

 • Jopek23

  Nie znam tego z androida choc pare telefoniw widzialem, ale zastosowanie tego w ios byly by swietne…tylko czekac na appke w cydia

 • minicomp

  Fajnie to wyglada. Aplikacje z AppStore mogły by nie być kompatybilne, ale nie widzę żadnej przeszkody żeby nie mogło to działać z oficjalnymi aplikacjami od Apple.

 • MacMax

  W iPadzie byłoby to mega przydatne!