Krzysiek Borek30.12.2014
iOS 8 – najczęściej występujące problemy i ich rozwiązanie

iOS 8 to błogosławieństwo i klątwa. Dotyczy to większości użytkowników, którzy wykonali aktualizacje oprogramowania iUrządzeń. Pomimo wydania oprogramowania we wrześniu, przyjęcie systemu jest nadal niższe od iOS 6 i 7 w tym samym czasie.

Większość użytkowników czeka z przeprowadzeniem aktualizacji do momentu wyeliminowania większości błędów. Problemy opisane poniżej nie dotyczą wyłącznie starszych urządzeń, ale także obydwu wariantów iPhone 6.

01. Wi-Fi

Symptom: Zrywanie połączenia, niższa prędkość wczytywania stron internetowych lub pobierania aplikacji i gier.

Powód: Problemem mogą być sterowniki karty sieciowej i to w, jaki sposób wasz system operacyjny interpretuje połączenia sieci.

Rozwiązanie: Obecnie nie ma możliwości pełnego wyeliminowania problemu. Jeżeli posiadacie dwu zakresowy router WiFi zmiana z 2,4Ghz na 5Ghz lub na odwrót pomoże.

5GHz częstotliwość jest używana przez mniejszą ilość użytkowników, a 2,4GHz przez większość. Wyższa częstotliwość jest mniej stabilna nawet, gdy macie router z AC. Na niższej połączenie jest stabilniejsze.

Wyz

Ewentualnie możecie wyzerować ustawienia sieciowe. Robimy to przechodząc kolejno do Ustawienia → Ogólne → Wyzeruj → Ustawienia sieciowe (patrz wyżej). Po wykonaniu tej czynności będziemy mieli fabryczną konfigurację sieciową. Od czasu do czasu ten problem zależny jest od Bluetooth.

02. Drenaż baterii

Symptom: Krótszy czas działania urządzenia na jednym ładowaniu.

Powód: Problem nie występuje tylko w tej wersji iOS, był również w poprzednich. Zależny jest on głównie od zainstalowanych przez nas aplikacji i ustawień. Nie wspominając o tym, że dla każdego modelu zarządzanie zasilaniem powinno być optymalizowane oddzielnie.

Rozwiązanie: Zanim doczekamy się odpowiedniej optymalizacji zarządzania zasilaniem, możemy we własnym zakresie wykonać parę prostych czynności. Na początku zmniejszamy jasność wyświetlacza, przez, która zasilanie spada szybko.

Robimy to z poziomu Centrum Sterowania lub wchodząc kolejno do Ustawienia → Ekran i jasność. Po czym przesuwamy suwak do połowy lub niżej (patrz niżej).

Uzycie

Warto rzucić okiem, które aplikacje najbardziej oddziałują na baterię, zrobimy to przechodząc do Ustawienia → Ogólne → Użycie → Użycie baterii (patrz wyżej). W tej części interfejsu mamy opisane, które aplikacje wykorzystują najwięcej zasilania baterii, a, które najmniej. Dodatkowo statystyki wyświetlane są z ostatnich 7 dni lub 24 godzin. Pokazuje to jakich aplikacji używamy często, a, które nie są specjalnie eksploatowane. Kolejną przydatną informacją płynącą z logu będzie to, jak możemy zmienić przyzwyczajenia i zmniejszyć drenaż baterii.

Wszelkie metody łączności takie, jak WiFi, Bluetooth, czy sieć komórkowa również powodują spadek zasilania baterii. Jeżeli nie musimy używać BT i WiFi to warto je wyłączyć, z ostatnią metodą jest ciężej. Im mniejszy zasięg sieci komórkowej,tym więcej zasilania traci bateria w naszym urządzeniu mobilnym. IOS dynamicznie zarządza zasięgiem sieci komórkowych, w praktyce oznacza to , że jedna z częstotliwości może być utrzymywana, a druga nie i, wtedy bateria trochę odpocznie. Jeżeli znajdujecie się w miejscu ze słabym zasięgiem wasz iPhone zużyje więcej zasilania do utrzymania sygnału. Przez taką kolej rzeczy w przeciągu 2 lub 4h możecie mieć około 10% baterii lub mniej z pełnego naładowania.

Jeżeli chcecie sobie z tym poradzić, należy wyłączyć LTE lub dane sieci komórkowej. W szczególności, gdy jesteście w miejscu, gdzie jest słaby sygnał. Dzięki temu drenaż baterii nie będzie zbyt wysoki. Jeśli znajdujecie się w miejscu, gdzie jest słaby sygnał, ale macie dostęp do WiFi, włączcie połączenia przy pomocy tej sieci (nie każdy operator je posiada). Dzięki temu nadal będziecie mogli dzwonić i odbierać połączenia przychodzące. Pamiętajcie, że po włączeniu tej funkcji Handoff przestaje działać, więc nie odbierzecie połączenia na innych urządzeniach z iOS lub OS X.

Siec

Kolejną sprawą są tutaj powiadomienia push i usługi lokalizacji. One również potrafią wyczerpać baterię naszego iUrządzenia. Lokalizacja włączona jest w tle i używa jej wiele aplikacji, takich jak Facebook, czy Mapy Google. Z drugiej strony powiadomienia pojawią się za każdym razem, gdy ktoś odpowie na wiadomość w Messengerze, czy innej aplikacji.

Lokalizacja

Najlepiej wyłączyć obydwie funkcje, przechodząc kolejno do Ustawienia → Prywatność → Usługi lokalizacji i je wyłączamy. Jeżeli chcemy wyłączyć powiadomienia push, przechodzimy do Ustawienia → Powiadomienia i konfigurujemy je wedle uznania. Najlepiej pozbyć się aplikacji, których w ogóle nie używamy.

03. Wolniejsze wczytywanie stron internetowych (Safari)

Symptom: Wczytywanie stron działa wolniej. Od czasu do czasu strony nie wczytują się w ogóle.

Powód: Safari, jak większość aplikacji systemowych aktualizowane jest z wydaniem kolejnej wersji iOS. Problemy z WiFi tylko potęgują tę sytuację.

Rozwiązanie: Safari to aplikacja systemowa, więc nie można jej przeinstalować. Dopóki Apple nie wyda kolejnej aktualizacji iOS i przeglądarki jesteśmy zdani na siebie. Jeżeli mamy najnowszą wersje iOS jest to równoznaczne z najnowszą wersją przeglądarki internetowej Apple.

Safari

Jeżeli często korzystamy z Safari warto usuwać historię i dane witryn. Wystarczy udać się do Ustawienia → Safari i stuknąć w Wymaż historię i dane witryn (patrz wyżej). Usuwa to pliki pamięci podręcznej stron internetowych, które ostatnio przeglądaliśmy. Wydajność w pracy przeglądarki zmieni się na lepsze, ponieważ iOS nie potrzebuje danych z tych samych stron, aby je przeglądać.

04. Niska głośność podczas rozmów

Symptom: Głośność połączeń przychodzących jest niska. Ledwo słychać osobę, która do nas dzwoni, nawet po ustawieniu maksymalnej głośności. Głośność jest odpowiednia podczas używania słuchawki Bluetooth lub słuchawek z mikrofonem.

Powód: Możliwe, że jest to usterka mechaniczna. Choć w większości przypadków winowajcą jest system redukcji szumów.

Rozwiązanie: Problem pojawia się zazwyczaj w modelu 6 Plus. Nie wielu użytkowników się z, nim spotyka, ale liczba wciąż rośnie.

Jeżeli głośność szwankuje, należy wyłączyć redukcje szumów, którą znajdziemy przechodząc kolejno do Ustawienia → Ogólne → Dostępność (patrz niżej).

Szumy

Jeśli to nie pomoże, na 100% jest to usterka mechaniczna i należy oddać telefon do autoryzowanego serwisu Apple. W tym samym dniu powinni wymienić wam urządzenie na nowe.

05. Błędy w iMessage/brak połączenia z serwerem

Symptom: Podczas wysyłania wiadomości przez iMessage pojawi się błąd. Zwykłe wiadomości nadal można wysyłać.

Powód: Zazwyczaj jest to problem z połączeniem do serwera iMessage.

Rozwiązanie: Najpierw upewniamy się, że mamy włączone iMessage. Kolejną sprawą jest sprawdzenie połączenia WiFi lub sieci komórkowej. Na końcu pozostaje sprawdzić, czy odpowiednie Apple ID jest przypisane i czy wprowadziliśmy hasło poprawnie.

iMessage

Problem ten pojawia się także, gdy serwery Apple są przeciążone i, wtedy nie wyślemy wiadomości za pośrednictwem iMessage. Jeżeli poprzednie kroki nie wyeliminują problemu, przechodzimy do Ustawienia → Wiadomości i ponownie uruchamiamy iMessage z naszym Apple ID. Najpierw wylogowujemy się z iCloud bezpośrednio na urządzeniu, a potem uruchamiamy je ponownie. Po ponownym uruchomieniu logujemy się jeszcze raz i włączamy iMessage.

06. Brak aktualizacji aplikacji/zatrzymanie pobierania

Symptom: Aktualizacje z App Store stają w miejscu zaraz po rozpoczęciu.

Powód: Połączenie sieciowe odgrywa ważną rolę w tej kwestii. Nawet, jeżeli wszystko jest w porządku App Store sam może powodować ten problem i w połowie drogi zatrzymać pobieranie/aktualizacje aplikacji. Z drugiej strony mała ilość pamięci wewnętrznej nie pozwoli na aktualizacje niektórych z nich.

Rozwiązanie: Najpierw sprawdzamy nasze połączenie z siecią. Jeżeli korzystamy z pakietu internetowego od operatora sieci komórkowej możemy tylko i wyłącznie pobierać aplikacje i gry ważące 100MB. Po rozpoczęciu pobierania wszystko w pewnym momencie się zatrzyma, jeśli chcecie pobierać większe aplikacje i gry używajcie WiFi.

Należy też sprawdzić, ile obecnie mamy wolnego miejsca na dane, zrobimy to przechodząc do Ustawienia → Ogólne → Użycie, wtedy sprawdzimy, ile zajmują poszczególne aplikacje i gry, a, jeżeli czegoś nie używamy to najlepiej, to usunąć.

Jeżeli żadna z tych metod nie da pożądanego rezultatu pozostaje nam przeinstalowanie aplikacji/gry. Najpierw usuwamy je z pulpitu głównego i pobieramy jeszcze raz z App Store. Czasem pomoże wam ponowne uruchomienie iUrządzenia.

07. Spowolnienie działania systemu operacyjnego

Symptom: Podczas pracy z urządzeniem zauważalne są spowolnienia działania systemu. Zarówno przy przechodzeniu pomiędzy pulpitami głównymi, jak i przy uruchamianiu aplikacji/gier.

Powód: Większość urządzeń mobilnych Apple współpracuje z iOS 8. Choć niektóre z nich mają okrojoną wersję systemu operacyjnego, który pozbawiony jest wielu nowych funkcji. Mając starsze urządzenia problem na pewno będzie odczuwalny.

Rozwiązanie: Obecnie najnowsza odsłona iOS nie należy do najstabilniejszych w działaniu. Choć działa nie najgorzej, a problemy dotyczą każdego urządzenia Apple z tym systemem. Nawet tych najnowszych.

Jeżeli obciążamy urządzenie do granic jego możliwości problem na pewno się pojawi. Gdy dotrzemy do limitu możliwości, system zacznie działać wolniej, niż powinien. Aplikacje będą reagować wolniej, a nawet się zamykać.

Dotyczy to smartfonów i tabletów. Zapewne, większość z was uruchamia wiele aplikacji, niektóre działają w tle, a na innych pracujecie obecnie. Przełączacie się między nimi. Przez takie działanie zapychacie pamięć operacyjną, w wyniku czego wszystkie procesy działają wolniej, a aplikacje mogą się same wyłączać.

Należy pilnować czego używamy i najlepiej wyłączyć powiadomienia push i usługi lokalizacji. Dzięki temu możemy monitorować zasoby systemu . Wyłączajcie aplikacje, jeżeli ich nie używacie. No i pamiętajcie, nie próbujcie aktualizować iPhone 4 do iOS 8!

08. Brak połączeń przychodzących i wychodzących

Symptom: Nie można wykonać połączenia wychodzącego, a osoby do nas dzwoniące są przekierowane do poczty głosowej.

Powód: Najważniejsza rolę odgrywa tutaj jakość sygnału sieci komórkowej. System operacyjny zapobiega wykonywaniu połączeń i odbieraniu ich, jeżeli jest to błąd systemowy.

Rozwiązanie: Na początku sprawdzamy sygnał sieci. Jeżeli jest w porządku wprowadzamy iPhone w tryb samolotowy,a potem go wyłączamy. Czekamy 10 sekund od włączenia i wyłączamy, a po włączeniu odczekujemy kolejne 10 sekund, aby urządzenie połączyło się z siecią komórkową. Problem pojawia się w każdym z modeli iPhone, ale najczęściej w przypadku iPhone 6 i 6 Plus.

Rozmowa

Kolejnym rozwiązaniem będzie uruchomienie urządzenia ponownie. Naciskamy jednocześnie przycisk zasilania i „początek” i czekamy, aż pojawi się logo Apple, po czym je puszczamy. Potem czekamy, aż iPhone połączy się z powrotem z siecią komórkową.

Jeśli to nie pomoże pozostaje nam kontakt z naszym operatorem. Może on wysłać wiadomość, która zsynchronizuje nasze urządzenie ponownie. Z drugiej strony może to być problem spowodowany kartą micro SIM lub nano SIM, wtedy powinniśmy ją wymienić na nową.

Ósma odsłona iOS jest daleka od ideału, każdy problem jest irytujący. Tym bardziej, że wcześniej problemy pojawiały się z mniejszą częstotliwością. Jeżeli macie, któryś z wymienionych problemów, to skorzystajcie z powyższych rozwiązań i powinien zniknąć. Na razie tylko w taki sposób możecie sobie z nim/i poradzić, dopóki nie pojawi się kolejna odsłona oprogramowania układowego dla urządzeń mobilnych Apple.

Źródło: techrepublic.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Niwy

  U mnie przy najnowszym sofcie przestał działać CCK i nic już nie wczytuje żadnych zdjęć.

 • arekkos

  Ja czekam na rozwiązanie problemu ze spotlight

  • @Orlowskii

   jakie to problemy?

 • SIMON

  Taaa i wlasnie za to kochamy iPhone’a i cale Apple. Wystarczy zalozyc klapki na oczy i znow wszystko jest git. Kto bogatemu zabroni.

  • krzysiekb92

   Dlatego urządzenia Apple są takie „tanie”

   • SIMON

    No tak, Apple ma kaprys robic dla nas tanie urzadzenia, a my mamy kaprys je kupowac, pomimo wymienionych powyzej niewatpliwych zalet. Kiedy przylaczylem sie do tej zabawy, iPhone 3G byl wart wydania tej niewielkiej kwoty, dzis jestem na etapie 4S i za cholere nie wiem jak moglbym ruszyc dalej. Z podziwem spogladam na desperacje i zachwyt uzytkownikow iPhone’a szostego, strach pomyslec, co przyniesie w tej zabawie kolejne rozdanie. Z pewnoscia wciaz bedzie tanio, ale czy zasady pozostana te same, czy ulegna zmianie… Szczesliwego Nowego Roku @krzysiekb92:disqus, jakos damy rade. ;)

    • krzysiekb92

     Sam obecnie mam 4S i nie mam serca go sprzedać. Siostra kupiła na urodziny i sentyment pozostaje. Choć 5 nie jest droga,a jeszcze chwila i 4S nie będzie miał wsparcia. Chyba czas się rozejrzeć za dobrym Androidem w podobnym rozmiarze. Dziękuję i wzajemnie @SIMON

     • SIMON

      Dobry Android, dobrze zapakowany w dobra Xperia Compact 3|4. Rozmawiales juz o tym z siostra, szczesciarzu? ;)
      – Zawsze marzylem o takiej siostrze, ale cholera przyszlem na ten swiat pierwszy, a pozniej pojawil sie tylko braciszek.

     • krzysiekb92

      Jeszcze nie ;) Póki co 4S jeszcze wystarcza do tego,co robie. Jak nie bedzie wystarczał, to sie pomyśli. Jednakze trzeba bedzie iść do tyrki,zeby kupić

     • SIMON

      No mi poki co rowniez wystarcza, choc miewa chwile, w ktorych mysle sobie, ze lekko przymykam oko. :]
      Zastanawiam sie, ktory lepszy – taki zapracowany, czy jednak ten w prezencie od siostry. Z tym od siostry chyba jednak trudniej byloby mi sie rozstac. Wspomniany przez Ciebie sentyment.

     • krzysiekb92

      Dokładnie choć już była przymiarka do 5. Po pierwsze nie chce wydać za dużo, a po drugie żeby kupić nowszy, stary zazywczaj idzie w odstawke (sprzedaż). Ale nie w tym przypadku.

    • iMAJKI

     Simon może Ty pomożesz ..z wymienionych tu problemów nie mam żadnego ale gdy klikam żeby napisać wyskakuje mi >foto< i nie ma znaczenia czy dam anuluj czy wbije hasło mejl normalnie sie wysyła ale pojawia sie ponownie za każdym razem.Mam iPhona 6.Simon bo przeczytalem ze zatrzymałeś sie na 4s.To tak od siebie dodam gdy ja miałem iPhona 5 cały czas narzekałem że jest za mały i liczyłem ze 6 bedzie większa bo 5s nie kupiłem bo uważałem że nie warto wolałem wymienić iPada na nowszy z 3 na Air bo było warto i nie żałuje.Mój przyjaciel gdy ja miałem 5 miał 4s.I ja z 6 jestem super zadowolony mam duże "łapy" i teraz mi sie go wygodnie używa.A mój przyjaciel kupił moją 5 i mówi ze też jest zadowolony i że 6 byłaby dla nie go za duża.Każdy powinien wybrać co dla niego jest dobre.Dobrze by było żeby plotki sie potwierdziły i Apple wypuściło 6s w rozmiarze 4 cali żeby każdy w mógł kupić to co mu odpowiada.I dodam jeszcze ze wolałbym grubszy tel o 1,5-2,0 mm dla większej baterii bo to ze tel jest cienki nic mi nie daje a bagteria tak.

     • SIMON

      Tak na szybko @iMAJKI:disqus, bo czas troche sie zdrzemnac… Przede wszystkim usun ten obrazek ze swoim mailem, bo kto wie, co komus moze przyjsc do glowy, kiedy na niego wpadnie. Co do Twojego problemu natomiast – sprobuj wylogowac sie z iCloud z poziomu ustawien, po czym zalogowac sie ponownie. Powinienes przed tym wykonac backup do iCloud, jesli z tej opcji korzystasz. Jesli to nie pomoze, sprobuj zmienic haslo iCloud przez www [icloud.com] i sprawdz w iPhone’ie czy cos to zmieni w kwestii wysylania mailow. Innych pomyslow nie mam na te chwile. Jesli najdzie mnie jakies olsnienie, dam Ci znac. Tymczasem do zobaczenia pozniej.

     • iMAJKI

      Dzięki Simon pomogło.Masz piwo….Było to uciążliwe bo zawsze musiałem w coś kliknąć.Teraz będę jeszcze bardziej zadowolonym użytkownikiem 6.Pozdrawiam Simon

     • SIMON

      No i git. Dzieki za piwo. ;) Przechodzac do pozostalych kwestii, ktore poruszyles wyzej – zgadzam sie z Toba absolutnie, ze kazdy powinien wybrac, to co jest dla niego dobre i – tak poza tematem – nie dotyczy to tylko iPhone’ow. Gdzies juz tu opisywalem obszernie, co dobre w iPhone’ie jest dla mnie i dlaczego zatrzymalem sie na 4S, nie chcialbym spisywac tego ponownie. W skrocie chodzi o rozmiar, wykonanie, trwalosc i wciaz wzorcowa w moim odczuciu stylistyke, w porownaniu nie tylko do innych modeli iPhone’ow. Po moich dotychczasowych przezyciach z 4S, nadal towarzyszy mi poczucie, ze gdyby mialo zalezec od tego moje zycie, moglbym nim otworzyc m.in. to Twoje piwo i rozlupac sobie do niego kilka orzechow, co moglbym powtarzac wielokrotnie. Przekonany jestem, ze z szostka tego nie uczynie i nie tylko z oczywistego powodu, ze nigdy nie bede jej posiadaczem. iPhone 6 jest zwyczajnie zbyt delikatny i nie powielam tu jakichs bzdetow z netu, powtarzanych przez zadnych taniej sensacji gimnazjalistow, lecz chocby na podstawie obserwacji tego, co po szostce pozostaje wskutek wymierzonych w jej kierunku dzialan madrych, zenujacyh i zwyczajnie glupich. Nie oszukujmy sie – dla kogos kto ma chocby sladowe techniczne pojecie na temat otaczajacych nas w przyrodzie urzadzen, iPhone 6 swoja budowa przywodzi na mysl zwykly, chinski pilot, zlozony z trzech czesci, plus wcisnieta gdzies luzem bateria. Mam cos takiego pod reka na okolicznosc sterowania ledowym oswietleniem pokoju, a mozna to znalezc rowniez jako mizernej jakosci dodatek do sterowania car audio. Z czymkolwiek bym iPhone’a 6 nie porownywal, nie zmieni to faktu, ze w moim odczuciu mamy do czynienia z zaskakujaco slaba konstrukcja, jaka nie ma racji bytu w srodowisku, w jakim sie poruszam, srodowisku tym samym, w ktore iPhone 4S wpisuje sie bezblednie. I to chyba tyle, rowniez odnosnie Twojego wczesniejszego wpisu, w ktorym odnosisz sie do wspomnianej przeze mnie desperacji. Desperacja nazywam tam zjawisko, w ktorym wieloletni uzytkownik iPhone’a i innych uznanych urzadzen Apple, nagle otrzymuje produkt-psikus, po ktory w przewazajacym stopniu siega jego podswiadomosc, dojrzewajaca przez lata, nauczona, ze iPhone od Apple jest najlepszy i nie ma na swiecie absolutnie zadnej alternatywy, chocby sie gial, cial, wieszal, tracil zasieg, garsciami zarl prad i inne takie jak chocby lista powyzej. iPhone jest po prostu fenomenalny i nic tego nie zmieni, bo tak… Twoje argumenty @iMAJKI:disqus, przyjalem, przemyslalem, akceptuje i zgadzam sie co do tej grubosci na rzecz baterii, o czym rowniez juz sam wspominalem. Mielibysmy wiecej baterii, wiecej sztywnosci i zdecydowanie wiecej radosci, choc wielu mimo wszystko zadowoli sie i forma obecna. Osobiscie poczekam sobie na mini szostke – choc nie spodziewam sie cudu, jesli bedzie to jedynie zmniejszona szostka obecna – ewentualnie z braku innej alternatywy siegne po 5S badz przesiade sie w koncu na Xperia od Sony, ktora 4S coraz bardziej wydaje sie blizsza. Niezaleznie od tego co przyniesie przyszlosc, w chwili obecnej rowniez pozdrawiam i zycze Ci jak najwiecej zadowolenia z iPhone 6, ktory mimo wszystko odnalazl sie w Twoim srodowisku. ;)

    • iMAJKI

     Jestem desperatem Simon ale zadowolonym w końcu ze swojego telefony naprawde zadowolony.Kupilem go w Niemieckim sklepie za 800 €

 • aqq

  Mam 5s od roku. Straszne gówno. Gorzej okrojonego z funkcji telefonu nie miałem dawno. Słaba bateria. Na wczesnych wersjach ios7 często zawieszał się podczas używania BT z słuchawką. Jedynie co, to zdjęcia robi dobre. Straszny szajs, nigdy więcej iphone. Przed tym dziadostwem miałam SGSII – niebo a ziemia.

  • SIMON

   Generalnie zasada jest taka, ze grzeczne dziewczynki ida do nieba, a niegrzeczne ida gdzie chca – pomijajac kwestie, ze tak troche nie do konca jestes zdecydowany, jaka plec reprezentujesz.

 • artur

  Mam 6 plus i nie zauważyłem w/w problemów

  • krzysiekb92

   Weź pod uwagę,że jeżeli tym nie masz problemu to komuś się nie przydarzy

 • @Orlowskii

  „No i pamiętajcie, nie próbujcie aktualizować iPhone 4 do iOS 8!”

  Na iPhone 4 nie ma iOS 8…

  • krzysiekb92

   Tak, wiem o tym. Stąd ta informacja

 • iMAJKI

  Nie wiem czy mam takie aż takie szczęście …nie ma żadnego z tych problemów iPhone 6

  • krzysiekb92

   Problemy nie dotyczą tylko i wyłącznie najnowszych modeli iPhone z iOS 8.1.2 tylko każdego, ktory jest kompatybilny z ta wersja oprogramowania…

   • iMAJKI

    To dodam jeszcze że używam jeszcze iPhona 5 i iPada Air i na tych urządzeniach żaden z tym problemów nie występuje

 • marcin

  Iphone 4S jeżeli ktoś posiada Viber to bateria trzyma ok 24h po jego odinstalowaniu wytrzymuje 72h ;]

 • Joanna Świder

  mam apple 5c od tygodnia na karte w play . 2 dni temu normalnie wysylal sms az tu nagle bład wiadomości i do dzis nie dziala mi wysyłanie sms. ktos wie co to może byc za przyczyna i jak ja naprawic ?

 • WildJack Joker

  Ja za to w iphone 7 mam problem z glośnością przycisków klawiatury. Są tak ciche, że podgłaśnianie, resetowanie nic nie daje. Czy ma ktoś ten sam problem?
  Pozdrawiam

 • Qsa

  No trochę się Autor przeliczył z tym ‚na 100% jest to usterka mechaniczna i należy oddać telefon do autoryzowanego serwisu’ w punkcie 4. Jakby się trafił taki klient bezgranicznie Wam ufający, to oddałby sprawny telefon do serwisu 😂 Dopiszcie, żeby sprawdzić czy folia z iPhone zdjęta…