Krzysiek Borek21.01.2016
iOS 9.2.1 jest tak szybki jak iOS 8.4.1 – zobacz wideo

Apple obiecało, że iOS 9 wprowadzi powiew świeżości w urządzenia mobilne, które zdecydowanie zwolniły po aktualizacji do ósmej odsłony mobilnego systemu operacyjnego. Jednakże okazało się, że kolejna wersja wcale nie poprawia sytuacji, aż do czasu wydania 9.2.1.

Wiele niezależnych testów wykazało, że iOS 9 działa znacznie wolniej od poprzednika. Od tamtej pory wydano wiele aktualizacji oprogramowania układowego, ale ostatnio wdrożona poprawia działanie iPhone’a 4S i 5.

Wideo porównania jasno wskazują, że 9.2.1 działa tak sprawnie, jak 8.4.1, a nawet szybciej na starszych urządzeniach mobilnych z Cupertino. Według testów przeprowadzonych przez kanał YouTube iAppleBytes, nawet uruchomienie systemu odbywa się szybciej na iPhonie 5S, który jako pierwszy otrzymał 64 – bitowy układ scalony.

Ostatnio wystosowano pozew zbiorowy przeciwko Apple, a powodem było spowolnienie starszych modeli iGadżetów przez nowsze wersje iOS. Producent obiecał, że wszystko będzie działać sprawniej od poprzednika, ale do czasu wydania 9.2.1 mijano się z prawdą. Wątpię, żeby to było główną przyczyną poprawy działania starszego sprzętu, mam wrażenie, że chodzi jedynie o zwiększenie ilości urządzeń pracujących na podstawie obecnej kompilacji. W tym przypadku kluczową rolę odgrywają użytkownicy iPhone’a 4S i 5.

Poniższe wideo powinno pokazać wam, jak teraz starsze urządzenia radzą sobie na iOS 9.2.1 w praktycznym użytkowaniu.Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Za to właśnie lubie iOS, nawet jak coś popsują w którejś wersji to jest duża szansa że za jakiś czas to poprawią, dlatego zwiałem od Androida bo tam aktualizacja po zakupie telefonu jest jedna jeśli w ogóle chociaż jedna, nigdy więcej żadnej człowiek nie dostanie i jak błędy jakieś są to zostaną tam do końca żywota telefonu, producenci telefonów Androidem mają sowich klientów w głębokim niepoważaniu… Po roku z iOS (IP5s) uważam że to była słuszna decyzja a że tam hejtery hejtują to kogo to obchodzi ;)

  • Krzysiek

    Już nie przesadzajcie. Ewidentne widać, ze 4s i 5 jest wolniejsze ..

  • Div

    Różnica jest ogromna na iPhone 4s stwierdzam bo sam korzystam

  • Mariusz P.

    Co z tego, jak ma jakiś problem z archiwizacją do iCloud… Dużo ludzi o tym pisze na forum…