Krzysiek Borek29.01.2016
iOS 9.3 beta 2 pozwala na aktualizację oprogramowania akcesoriów dla iPada Pro

Druga wersja rozwojowa iOS 9.3 jest dostępna od poniedziałku dla programistów, a od wczoraj prowadzone są również publiczne beta testy. Dzięki aktualizacji port dla dedykowanej klawiatury pozwala na aktualizację jej oprogramowania lub innych akcesoriów.

Funkcję, jako pierwszy zauważył deweloper z Niemiec (Stefan Wolfrum) po podłączeniu klawiatury Logitech dla iPada Pro. Osobiście nie miałem do czynienia z klawiaturą z serii Create, ale podobno widoczne są lagi podczas wklepywania tekstu za jej pośrednictwem. Po podłączeniu jej do największego iPada w ofercie Apple i aktualizacji, problemy od razu zniknęły.

ios93beta2

Redaktorzy MacRumors również zaktualizowali oprogramowanie Logitech Create, po jej podłączeniu pojawia się okno dialogowe pozwalające na bezpośrednią aktualizację lub odłożenie jej na później. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na pierwszą opcję, to okno zostaje na wyświetlaczu i wyświetla postęp aktualizacji. Po osiągnięciu 100% od razu znika, a proces trwa od 30 do 40 sekund, a po jej wykonaniu nie pojawia się okno dialogowe, ani powiadomienie.

Od dawno było wiadomo, że Smart Connector może przenosić dane i zasilanie, szczególnie podczas korzystania z dedykowanych mu akcesoriów, ale wcześniej nie wiedzieliśmy, czy może on posłużyć do aktualizacji. Obecnie nie wiadomo, czy aktualizacja dla dedykowanej klawiatury była częścią iOS 9.3 beta 2, czy system operacyjny połączył się z serwerem producenta, aby pobrać potrzebne pliki.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek