Krzysiek Borek02.03.2016
iOS 9.3 beta 5 uniemożliwia wykonanie Jailbreak

Wczoraj udostępniono prawdopodobnie ostatnią wersję rozwojową iOS 9.3 i okazuje się, że Apple zablokowało wszystkie furtki umożliwiające Jailbreak. Odpowiednie poprawki do systemu zostały wdrożone właśnie we wczorajszej aktualizacji dostępnej do publicznych testerów i deweloperów.

According to sources the iOS 9.3 Jailbreak has unfortunately been secured by Apple in the latest Beta 5,” reports ModMyi. “It is unknown as to how Apple has found the hole to patch it’s [sic] iOS up and whether sources are correct at this point in time.”

Podobno Pangu pracowało nad Jailbreak dla 9.3 korzystając z nieznanych nam dotąd części systemu operacyjnego, które pozwoliłyby go otworzyć, a co za tym idzie zainstalować Cydię i rozszerzenia/aplikacje, które są w niej dostępne. Niestety, Chińczycy będą musieli szukać nowych luk, jeżeli chcą wydać Jailbreak i zyskać uznanie innych.

2 miesiące temu Luca Todesco udostępnił wideo z odblokowanym iOS 9.3 b1, na którym działały niektóre dostępne obecnie rozszerzenie, ale nie wiemy, z czego skorzystał podczas robienia Jailbreak. Warto nadmienić, że Włoch nie wydał narzędzia odblokowującego, ponieważ nie takie były jego intencje.

Obecnie istnieje możliwość na odblokowanie 9.2.1, grupa nawet rekomendowała aktualizację właśnie do tej wersji oprogramowania układowego w zeszłym miesiącu. Jednakże nadal minie sporo czasu, zanim pojawi się program, który odblokuje mobilny system operacyjny Apple. To nie rokuje dobrze, jeżeli weźmiemy pod uwagę wersję 9.3, ale trzeba zacisnąć zęby, trzymać kciuki i czekać na rozwój sytuacji.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • maniman303

  dla mojego ipad 4 ios 9.3 dużo nie wnosi za to jailbreak dla 9.2.1 da mi dwie aplikacje naraz :v niech wydadzą to co mają na 9.2.1 co nie działa na 9.3 i niech starają się szukać nowych furtek

 • Myithought

  I bardzo dobrze, im mniej luk bezpieczeństwa tym lepiej.

 • KBMR™® ‏

  Tydzień temu straciłem jb w głupi sposób teraz mam 9.2.1….Mam nadzieje ze cis wypuszcza niedługo…..

  • enter

   Mam to samo i już straciłem nadzieję na jb.