Krzysiek Borek11.09.2015
iOS 9 Golden Master i Jailbreak

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Jailbreak, ih8sn0w, popularny deweloper, odpowiedzialny za narzędzia takie, jak sn0wbreeze i p0sixpwn, wykonał Jailbreak dla iOS 9 GM.

Dowodem na jego działanie jest opublikowany przez niego materiał wideo, pokazujący efekt jego pracy. Jest to Jailbreak untethered, co oznacza, że nie tracimy go po ponownym uruchomieniu iGadżetu lub rozładowaniu baterii.

Nie było się również bez podania informacji na temat zabezpieczeń, które znalazł w iOS 9 Golden Master.

Poking into iOS 9 is fun. A little annoyed at some new things. But very surprised at how similar it is to iOS 8 internally.

Worth noting, iOS 9+ arm64 iDevices now enforce a checksum on __TEXT/DATA.const regions of the kernel through the use of TrustZone. Modifying said sections will cause the device to panic (either at kernel or EL3 will force a reboot if the kernel refused to gracefully panic). Essentially, it’s KPP (Kernel Patch Protection). You can race it though if you want to play with things. Just be quick! ;P

Also, there should technically now be two additional partitions (baseband_data [s1s3] and logs [s1s4]) but didn’t really bother with those as they weren’t critical.

Wcześniej zamieściliśmy informacje od grupy Pangu, które mówiły, że 2 z 3 expolitów nie działają od czasu wydania iOS 9 beta 5. Myślałem, że dzięki temu zabiegowi wykonanie Jailbreak iOS 9 będzie utrudnione, więc zdziwiłem, się, gdy ih8sn0w podołał zadaniu.

Bez wątpienia nad Jailbreak dla iOS 9 pracuje wiele grup i programistów, ale to pierwszy raz, gdy ktoś dzieli się efektami prac z szerszą audiencją. Apple powinno wydać ostateczną wersję iOS 9 z tym samym oznaczeniem, jakie posiada obecnie iOS 9 GM, co pozwoli na jego szybki Jailbreak. Zastanawia mnie tylko jedno, czy ih8sn0w wyda w ogóle narzędzia do jego wykonania, choć z drugiej strony nie zdziwię się, jeżeli Pangu lub TaiG wydadzą odpowiednie narzędzia.

Na ten moment wstrzymałbym się z aktualizacją iGadżetów do iOS 9 GM lub ostatecznej wersji, o ile zależy wam na Jailbreaku, jeżeli nie to 16 września dostaniecie ostateczną wersję iOS 9.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek