Michał05.04.2016
iOS 9 i nowa luka, która umożliwia obejście blokady ekranu

Jak wiemy system operacyjny iOS 9 jest już zainstalowany na większości iUrządzeń. Jak się okazuje system posiada dość niebezpieczną lukę, która umożliwia nieautoryzowany dostęp do danych użytkowników. Nawet gdy mamy w włączony kod blokady.

Sposób jest banalnie prosty i wystarczy zrobić zaledwie kilka kroków aby dostać się do danych użytkownika. Luka została odnaleziona przez użytkowników CultofMac.

Aby ominąć kod blokady ekranu wystarczy aktywować Siri i poprosić ją aby coś wyszukała dla nas na Twitterze. Siri zapyta się co ma wyszukać i wtedy trzeba podać jej końcówkę jakiegoś adresu e-mail, czyli powiedzmy @yahoo.com.

blokada

Gdy e-mail pojawi się już w wyszukiwanych Siri wystarczy po prostu go przytrzymać i utworzyć nowy kontakt. Po kliknięciu ba nowym kontakcie, wybieramy „dodaj zdjęcie” i uzyskujemy pełen dostęp do galerii w zablokowanym kodem iUrzadzeniu.

Aby powyższy sposób nie zadziałał, trzeba wyłączyć dostęp do Siri za zablokowanym ekranie. Możecie to zrobić w Ustawienia – Kod blokady. Mamy nadzieję, że w kolejnej wersji iOS luka zostanie już załatana.

Źródło: cultofmac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz