Krzysiek Borek18.06.2015
iOS 9 wprowadzi szybkie odpowiedzi do większej ilości aplikacji

Jedną z moich ulubionych funkcji w iOS 8 są interaktywne powiadomienia, które dają podgląd nie tylko na tekst, ale pozwalają na odpowiedź bez potrzeby wychodzenia z aplikacji, której używamy.

Dodatkowo dostaliśmy możliwość szybkich odpowiedzi w aplikacji Wiadomości, wystarczyło przesunąć baner z powiadomieniem w dół lub przesuwając w lewo i stukając na odpowiedz. Mogliśmy to zrobić również na zablokowanym ekranie urządzenia.

dp

Niestety większość aplikacji firm trzecich nie posiada obecnie tej funkcji, ponieważ brakuje im operacji wprowadzania tekstu w wyświetlonym powiadomieniu, co obecnie dostępne jest tylko i wyłącznie w aplikacji Wiadomości.

Rounak, jeden z deweloperów obecnych na tegorocznym WWDC potwierdził informacje o dodaniu tej funkcji w iOS 9. Dzięki jej implementacji będziemy mogli wykorzystać szybkie odpowiedzi w Whatsapp, Facebook Massenger i wielu innych aplikacjach.

To zdecydowanie zmiana na plus, pozwoli na lepszą interakcję z wieloma aplikacjami, które obecnie nie mają do tego dostępu. Jeżeli posiadacie wersję rozwojową iOS 9 nie spodziewajcie się, że ujrzycie tę funkcję. Pojawi się dopiero w wersji Golden Master, a deweloperzy odpowiedzialni za aplikacje będą musieli je zaktualizować, aby ją mieć. Golden Master to ostatnia wersja oprogramowania, zanim pojawi się oficjalnie.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek