Michał16.11.2015
iOS czy Android? Który system jest bezpieczniejszy?

Według izraelskiej firmy, która specjalizuje się w przeprowadzaniu różnych badań dotyczących bezpieczeństwa w sieci, 60 procent wszystkich mobilnych aplikacji zawiera niebezpieczne luki. A jak wygląda sprawa jeśli chodzi o iOS i Android?

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Checkmarx, 38% wszystkich aplikacji na Androida posiada niebezpieczne luki. Całkiem sporo prawda? A jak sprawa wygląda jeśli chodzi o iOS?

apple_logo_key

Tutaj niestety jest jeszcze gorzej. Zdaniem firmy o 2% więcej, czyli aż 40% wszystkich aplikacji na iOS posiada niebezpieczne dziury. Co Wy na to? Android jest bezpieczniejszy od iOS? Mi osobiście jakoś ciężko w to uwierzyć.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Mateusz Kiliński

  Post trochę bez sensu. Co oznacza stwierdzenie „niebezpieczne luki”. To znaczy że ktoś może mi wykraść dane? Zdalnie zresetować telefon? Uzyskać dostęp do roota? A może zrobić mi zdjęcie?

  Druga sprawa, wg statista.com aplikacji w Google Play jest 1’600’000. 38% z tej liczby dale 608’000 potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. W Apple Store jest 1’500’000 aplikacji (również wg statista.com). Mistyczne ‚aż’ 2% więcej daje 600’000 aplikacji, czyli nadal mniej niż w Google Play.

 • antichrist

  To nie kwestia systemu a programistów aplikacji na nie. Tytuł powinien być który system ma więcej szkodliwych aplikacji lub cos podobnego. A system jak to system, teś jest kompilacja kodów tak jak inne aplikacje, więc też posiada dziury (luki), dlatego mamy jailbrek i coś tam na androida.

 • Marcin Wojciechowski

  Nie ma systemów idealnych i tym samym ani Android ani iOS nie są jak widać idealnie bezpieczne. Trzeba zachowywać rozsądek i z głową instalować aplikacje z wiadomych źródeł i chyba tyle w temacie. Korzystam zarówno z systemu Google jak i Apple i nigdy nie miałem kłopotów z bezpieczeństwem.