Krzysiek Borek04.01.2015
iOS dla początkujących #12 – Mail

Aplikacja Mail to prawdopodobnie jedna z pierwszych aplikacji, które będziecie chcieli skonfigurować. Możemy jej używać zarówno do wysyłania wiadomości, jak i ich odczytywania i wielu innych czynności związanych z pocztą elektroniczną.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji Mail będziecie musieli z nią powiązać jedną ze swoich poczt (jeżeli macie ich wiele). Jest to proste w aplikacji pokazane są kompatybilne poczty elektroniczne. Po pierwszej konfiguracji będziemy w stanie wykonywać wszystkie operacje w naszej poczcie.

Dodanie większej ilości kont

Jeżeli używacie wielu kont pocztowych, warto dodać je wszystkie. Wtedy będziecie w stanie monitorować każdą z nich, a nie tylko jedną.

Aby dodać kolejne konto wystarczy przejść do Ustawienia → Poczta, kontakty, inne. Potem stukamy na dodaj konto i wybieramy odpowiedniego dostawcę.

Pocz

Powiadomienia

W momencie otrzymania nowych wiadomości,w prawym górnym rogu aplikacji ukaże się plakietka z odpowienią cyfrą. Pozwala to na szybkie zapoznanie się z ilością nieodczytanych wiadomości.

pocz1

Gesty przesuwania

Systemowa aplikacja od czasu wydania iOS 7 zyskała wsparcie dla gestów. Przesuwając po wiadomości w prawo, oznaczamy ją, jako nieprzeczytaną. Przesunięcie w lewo daje więcej możliwości są to: usunięcie wiadomości, dodanie sygnalizatora i więcej.

Pocz3

Dodanie podpisu

Domyślnie pod każdą wiadomością znajduje się podpis Wysłane z iPad/iPhone. Oczywiście, może go zmienić na coś bardziej oryginalnego. Jeżeli chcecie to zrobić należy przejść do Ustawienia → Poczta,kontakty,inne. Potem stukamy na Podpis. Możemy ustawić jeden, jako wspólny dla wszystkich kont lub dla każdego osobny.

Pocz4

Zobacz także poprzednie poradniki:

01. iOS dla początkujących #1 – Kupno iPada – tutaj
02. iOS dla początkujących #2 – Pierwszy kontakt z tabletem – tutaj
03. iOS dla początkujących #3 – System operacyjny i jego funkcje – tutaj
04. iOS dla początkujących #4 – Klawiatura systemowa – tutaj
05. iOS dla początkujących #5 – Zarządzanie i dodawanie kontaktów – tutaj
06. iOS dla początkujących #6 – Aplikacja Telefon – tutaj
07. iOS dla początkujących #7 – Safari – tutaj
08. iOS dla początkujących #8 – Zarządzanie i instalacja aplikacji/gier – tutaj
09. iOS dla początkujących #9 – Zabezpieczenia i ustawienia – tutaj
10. iOS dla początkujących #10 – Tapety i dźwięki – tutaj
11. iOS dla początkujących #11 – Powiadomienia – tutaj

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek