Krystian25.03.2014
iOS vs Android – kto wygrywa?

Android i iOS toczą nieustanną wojnę, wprawdzie udziały w rynku Apple spadają, nie oznacza to jednak przegranej.

Dzieje się tak dlatego, że kupujący iPhone zdecydowanie częściej są świadomymi konsumentami niż ci od Samsunga – za 1zł do abonamentu za 30 miesięcznie – w którym oczywiście internetu nie dostrzeżemy. Stąd wojna trwa i urządzenia Apple cały czas są w wielu miejscach na pierwszym miejscu pod względem liczby połączeń z internetem.

Dokładną mapę sił możecie obejrzeć na mapce przygotowanej przez firmę dotMobi. Obrazek zalicza w sobie 101 państw, z czego Apple wygrywa 34, natomiast Android 67.

iOS-v-Android-global-split

Źródło: cultofandroid.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Mariusz

  Generalna zasada jak widać sie sprawdza – tam gdzie biednie wygrywa android , ale czy to powód do dumy ? Czy wogole ma sens porównywanie tych dwóch systemów kiedy z góry wiadomo, iż jeden sprzedaje sie dlatego, że zwyczajnie jest dobry, a drugi dlatego ze tani ??

  • piotr

   Przyjrzyj sie wykresowi raz jeszcze i sprostuj swoją wypowiedz.Co do tematu szok ze w Polsce wygrywa iOS.

  • Daniel Jendrecki

   Hmm, czyli Galaxy S, One, Z, G i inne serie od producentów to tanie urządzenia?

 • Pszczolka

  iOS ? Polska ? Czy tylko mi się wydaje to dziwne ?

  • Użytkownik

   Zapewne większość z nas jest w szoku.Wystarczy się przejechać środkami komunikacji masowej w „Polandii” ,aby dostrzec ogromną przewagę telefonów z zielonym systemem.Wyniki jak zwykle odbiegają od prawdy.Bieda w narodzie , a iOS na przodzie.

   • Ale to są urządzania, która łączą się z interentem, a nie wszystkie na rynku. Te androidy w autobusach to najczęściej nie mają pakietu danych nawet pewnie.

    • Użytkownik

     To jeszcze bardziej zaciemnia obraz zestawienia.Procentowo Apple ma u nas najwięcej iPhonów w rynku z całej oferty swoich urządzeń mogących się łączyć z internetem.Chyba ,że czegoś tu nie rozumiem,albo tylko posiadacze marki Apple (ja też)świadomie się łączą z internetem ,bo nas na to stać.Dobrej nocy ;)

 • DB

  bzdura