Krzysiek Borek10.09.2015
iPad Pro ma 4GB pamięci operacyjnej?

iPad Pro to najmocniejszy tablet w ofercie Apple. Za jego sprawne działanie odpowiada układ scalony Apple A9X, który według włodarzy z Cupertino jest wydajniejszy od większości układów scalonych w komputerach, ale nadal brakuje jednej informacji. Podczas konferencji prasowej Apple nie pochwaliło się ilością pamięci operacyjnej w tablecie, choć informację podał jeden z partnerów Apple, będących na konferencji.

W dniu konferencji na stronie Adobe widniała informacja prasowa, mówiąca o 4GB pamięci operacyjnej w iPad Pro, choć mógł to być błąd. Jeżeli to prawda to sprzęt posiada 2 razy więcej RAM-u od iPada Air 2. Później informacje zostały zmienione, choć nadal było wiadomo, że A9X będzie go napędzał, a rozdzielczość wyświetlacza wynosi 2732 × 2048 pikseli przy przekątnej wyświetlacza, mierzącej 12,9 – cala.

Zrzut ekranu 2015-09-10 o 18.54.14

Obecnie nie wiem, dlaczego Adobe zmieniło informację, a wzmianka o 4GB RAM zniknęła. Być może Apple chce wszystkich trzymać w niepewności, w końcu nie wiemy ile pamięci operacyjnej posiada iPhone 6S i 6S Plus. Istnieje możliwość, że to po prostu błąd ze strony Apple, choć czas pokaże.

Taka ilość pamięci operacyjnej jasno pokaże, że to sprzęt w głównej mierze skierowany do produktywnych użytkowników. 4GB pozwolą na sprawne działanie wielu aplikacji naraz. Miejmy nadzieję, że Adobe nie pomyliło się w tej kwestii, choć będziemy mogli ją zweryfikować w listopadzie, w momencie rozpoczęcia sprzedaży tabletu.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek