Krzysiek Borek19.02.2016
iPad Pro miał być wyposażony w układ scalony A8X

Pracownicy Apple pokroju Tima Cooka, Jony’ego Ive’a i Angeli Ahrendts są dobrze znani wśród mediów, więc ich praca bezpośrednio wpływa na konsumentów Apple, w końcu CEO i reszta zawsze jest w centrum uwagi. Jednakże istnieje jedna osoba, która jest od nich ważniejsza, ale nie dorównuje im popularnością, jest nią Johny Srouji odpowiedzialny za sprzęt.

Zasadniczo Srouji jest odpowiedzialny za każdy układ scalony z serii A, które montowane są w iPhone’ach, iPadach i iPodach. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w jednym z wywiadów dla Bloomberga, w którym opowiedział o wczesnej wersji iPada Pro.

Pierwotnie największy tablet w ofercie miał zostać wyposażony w 64 – bitowy układ scalony A8X, który zastosowano podczas produkcji iPada Air 2gen.

logicboarda8x

Jednakże niektóre składniki sprzętowe i programowe nie były gotowe, więc premiera Pro miała zejść się w czasie z debiutem iPhone’a 6s. Oznaczało to, że tablet z Cupertino otrzyma układ scalony A9X, który wyprodukowano w zaledwie pół roku.

Ciekawszym tematem okazał się pierwszy iPhone, postawiono na wiele kompromisów, jak na tamte czasy. Wszystkie części pochodziły od różnych dostawców, nawet Samsunga, które były stosowane w odtwarzaczach DVD. Wtedy Steve Jobs wpadł na genialny pomysł, który zapoczątkował projektowanie własnych układów scalonych i zlecanie ich produkcji pod wykonawcom.

Jeżeli interesuje was ten temat, warto przeczytać cały wywiad, który znajdziecie – tutaj.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    Jobs staral sie miec WSZYSTKO swoje