Krzysiek Borek20.08.2015
iPad Pro z rysikiem i wyświetlaczem z technologią Force Touch

Spekulacje na temat nadchodzącego iPada Pro rzucają światło na to, czego możemy się spodziewać po największym tablecie w ofercie firmy z Cupertino.

W sieci właśnie pojawił się nowy raport, dotyczący iPada Pro, jego autorem jest nie kto inny, niż analityk Ming Chi Kuo.

Według portalu 9to5Mac, Kuo wierzy, że iPad Pro będzie posiadał rysik ze wsparciem dla technologii Force Touch. Raport nie zdradza zbyt wielu szczegółów, jednakże istnieje możliwość, że rysik będzie wyposażony w dotykowe wibracje, zamiast wsparcia dla rozpoznawania siły nacisku przez wyświetlacz.

W międzyczasie kolejny raport wskazuje jednoznacznie istnienie modelu Pro. Sprzęt pojawił się w sieci z oznaczeniem iPad 6,8 i rozdzielczością wyświetlacza, wynoszącą 2048 × 2732 pikseli. To spora zmiana względem rozdzielczości wyświetlacza w obecnie sprzedawanym iPadzie Air 2 (2048 × 1536 pikseli). Jest to dowód na to, że iPad Pro będzie miał większy wyświetlacz, niż obecnie dostępne tablety Apple.

Osobiście ciężko mi uwierzyć w wyposażenie tabletu w rysik, który w przeszłości Steve Jobs wyśmiał. Właśnie to nie pozwala mi twierdzić, że rzeczywiście ujrzymy iPada Pro. Poza tym ostatnio okazało się, że na przestrzeni lat w Cupertino testowano wiele różnych wariantów rysików.

Jeżeli Apple rzeczywiście zamierza zaprezentować i wydać iPada Pro, to pewnie zobaczymy go na październikowej konferencji prasowej, podczas której prezentowane są najnowsze modele tabletów.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek