Krzysiek Borek13.07.2015
iPad Pro zadebiutuje w drugiej połowie listopada?

Ostatnio nie milkną doniesienia na temat iPada Pro, nowy produkt w ofercie giganta z Cupertino prawdopodobnie zadebiutuje w drugiej połowie listopada bieżącego roku.

Wynika to z ostatniego raportu Digitimes, który wskazuje właśnie drugą połowę listopada jako datę debiutu największego iPada w portfolio Apple. Foxconn zajmie się produkcją sprzętu Apple, a części zaczną napływać do fabryki pod koniec września. Tablet pierwotnie miał pojawić się na konferencji prasowej „Spring Forward”, jednakże problemy z dostarczeniem wyświetlaczy spowodowały zmianę terminu prezentacji.

Obecnie rynek tabletów jest w stagnacji, a ich sprzedaż spada, więc Apple ostrożnie podejmuje decyzje, dotyczące kolejnego urządzenia mobilnego. Ilość zamówionych egzemplarzy jest niższa, niż zakładano początkowo. Raport zawiera również informacje o rozpoczęciu produkcji tabletów przez Chińskich producentów, którzy szykują tablety z wyświetlaczami o przekątnej od 10 – 15 – cali. Większość z nich będzie działać na procesorach Intela, żeby producenci mogli cokolwiek zarobić na stojącym w miejscu rynku.

iPad Pro z wyświetlaczem o przekątnej 12,9 – cala zostanie wyposażony w procesor Apple A9, port USB typu C, 2GB pamięci operacyjnej i nowy typ wyświetlacza o mniejszej latencji. Kod źródłowy iOS 9 wskazuje, że rozdzielczość wyświetlacza będzie wynosić 2732 × 2048 pikseli i klawiaturę z dodatkowym rzędem, przeznaczonym na cyfry, a także wsparcie dla wielu kont użytkowników. Apple zamierza pozycjnować model Pro, jako sprzęt dla firm, co powinno pozwolić im nieco zarobić na nowym produkcie.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek