Michał20.11.2014
iPhone 4s z iOS 8.1.1 – jak szybko otwierają się poszczególne aplikacje?

Kilka dni temu jak doskonale wiecie, Apple udostępniło nowe oprogramowanie iOS 8.1.1 w którym poprawiono stabilność i wydajność iPada 2 i iPhone 4S.

Aby przekonać się, czy faktycznie nowy iOS 8.1.1 działa szybciej na iPhone 4s, portal ArsTechnika wykonał test w którym sprawdził jak szybko otwierają się poszczególne aplikacje, a następnie porównał to z iOS 7.1.2 i iOS 8.0 GM.

Na obrazku poniżej możecie zobaczyć w jakim czasie otwierały się takie aplikacje jak: Kamera, Safari, Ustawienia, czy Kalendarz na iOS 7.1.2, iOS 8.0 GM i iOS 8.1.1.

iP4s

Jak widać powyżej najszybciej aplikacje otwierały się na iOS 7.1.2 co nie powinno nikogo dziwić. Jeśli chodzi o iOS 8, to różnica szybkości pomiędzy wersją iOS 8.1.1,a iOS 8.0 jest minimalna, śmiem twierdzić, że wręcz niezauważalna.

Źródło: arstechnika.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • minicomp

  Tak naprawdę dopiero 8.2 wpłynie na prędkość iPhone 4s i iPada 2

  • Miłas

   dokładnie, w becie 8.2 jest już dużo szybciej, animacje tak nie przycinają.. może będzie porównywalnie do 7.1.2

   • Dawid Kozłowski

    Nasz biedny iPhone 4s i iPad 2 już nigdy nie bd chodził jak na 7.1.2 Apple by sobie wtedy strzelało w stopę bo przecież z punktu Marketingu lepiej zrobić trochę słabszą wersję iOSa a przy tym trochę spowolnić by część użytkowników przekonać do kupna nowego urządzenia

 • Łukasz

  Takie syntetyczne porównania nie pokazują praktycznego wzrostu wydajności. Przy normalnym korzystaniu widać zwiększoną responsywność na 4S. Na 8.1.1 4S to rakieta w porównaniu do np.: Nexusa 7 2012 z Androidem Lolipop.

 • misiek

  4s najlepiej chodził na ios 6. Kazdy nowy soft spowalnia ten tel a ios 8 jest ostatnim wydanym dla tego modelu. Apple powinno dawac mozliwosc wyboru softu a nie narzucac uzytkownikom . Płacac tyle ze takie sprzety powinny chodzic caly czas plynnie. a one z czasem staną sie podstawka pod kawe bo nei bedzie mozliwosci normalnie korfzystac tak płynnie jak w przypadku softów z ktorymi pierwotnie wychodziły. 5S też to czeka na ios 10 Bedzie do wyrzucenia . Jest to celowe zamulanie starszych urzadzen przez apple i jest to zwiazane z planowanym postarzaniem sprzetu.